ENG
A A A
 styczeń 2019 
Fot. Ola Bydlowska

Warszawa: Performanse Izy Szostak w Muzeum nad Wisłą

5 lutego 2018

W dniach 6-9 lutego 2018 roku, o godzinie 17.00 i 18.00 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22) zaprasza na performanse Izy Szostak w przestrzeni wystawy Inny Trans-Atlantyk. Tancerka i choreografka Iza Szostak wykona serię performansów, w których jej ruch będzie aktywnym podjęciem kinetyki i niestabilności pokazywanych na wystawie obiektów, kontekstów i biografii. Skoro aktywność widza i zniesienie hierarchii pomiędzy dziełem a jego odbiorcą są głównym tematem wystawy Inny Trans-Atlantyk, Iza Szostak w ramach swoich ulotnych interwencji wejdzie w dialog z wybranymi przez siebie pracami: niekiedy jej ruch będzie ekspresyjny i dynamiczny – ruchomy komentarz animujący, eksponujący i tworzący relacje między obiektami. Kiedy indziej będzie on jedynie tłem dla aktywności odbiorców: artystka stanie się niejako elementem wystawy – dodatkową pracą, która zyskała nieco większą mobilność niż te, które się tam znajdują.

 

Choreografia Izy Szostak będzie nawiązywać i komplikować fascynacje nauką, cybernetyką i nowymi technologiami wielu z pokazywanych kinetystów.

 


Wielobarwny i migotliwy performans Izy Szostak to próba realizacji postulatów wystawy i marzeń prezentowanych na wystawie artystów o uruchomieniu i upodmiotowieniu widza oraz konieczności zbudowania żywej relacji między dziełem a otaczającym to dzieło światem.

Choreografia, koncept, performans: Iza Szostak
Kostium: DOOM3k

Wstęp na wydarzenie w ramach biletu na wystawę (1 zł).

 

Iza Szostak – tancerka choreografka, absolwentka Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Codarts/Rotterdam Dance Academy w Holandii. Odbyła staż w Belgii w zespole Jana Fabre/Troubleyn. Autorka spektakli m.in. RE//MIX – Merce Cunningham, Ciało. Dziecko. Obiekt., Europa. Śledztwo, Balet koparyczny, National Affairs. Interesuję ją perspektywa nowego materializmu, który dostarcza narzędzi do postrzegania materii jako aktywnej i sprawczej. Tworzy choreografię w oparciu o systemy komunikacji pomiędzy ciałem i obiektem. Przetwarza obrazy ze sztuk wizualnych, filmu, badań antropologicznych i własnej biografii. Traktuje choreografię jako instrument do tworzenia nowego porządku. Współtworzy warszawski kolektyw Centrum w Ruchu.

Więcej o wystawie: http://transatlantic.artmuseum.pl/pl

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia