ENG
A A A
 luty 2019 
Grafika: Rafał Dominik

Warszawa: „Seans z Pamelą” Marty Ziółek w ramach wystawy „Inne tańce”

16 maja 2018

Centrum Sztuki Zamek Ujazdowski zaprasza na pokazy spektakli w ramach programu performatywnego wystawy Inne tańce. W ramach programu Marta Ziółek dwukrotnie pokaże Seans z Pamelą, który odbywa się przed kamerą i do kamery. Tytułowa Pamela jest intermedialna igra z przedstawieniami kultury karaoke. W jej świecie pojawiają się zamaskowane postacie, nawiązujące do wizerunków ekstatyczek, upadłych świętych, błaznów i legendarnych cyberpunkowych figur. W świecie Pameli przywołane zostają pragnienia rytuału i niecodzienność cielesnej ekstazy

 

Pamela to postać widmo. Nawiązuje do współczesnych koncepcji nowej rytualności, opierających się na typowym dla kapitalizmu strachu przed niemożnością kontrolowania kapitału. Jej obecność stała się punktem wyjścia do zainicjowanej przez Martę Ziółek serii działań performatywnych. Polegają one na zmianie formuły przedstawienia w zależności od miejsca.

 

Dotychczas miały miejsce dwie odsłony: Pamela w galerii w ramach wystawy Lepsza ja (Zachęta sierpień 2017, kuratorka: Magda Komornicka) i Is It Pamela/Inkarnacje (Festiwal Łódź Czterech Kultur wrzesień 2017). Seans z Pamelą powstał w ramach PTV. Performans TV realizowanego U–jazdowskim od 2017 roku.

 

19 maja performans odbędzie się ramach Zielonej Nocy Muzeów. Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, odbiór wejściówek w dniu performansu. 20 maja obowiązują bilety. Oba pokazy o godz. 19.00.

 

Uwaga! Podczas performansu używane będą efekty laserowe mogące spowodować dolegliwości wzrokowe u osób wrażliwych.

 

Reżyseria/choreografia: Marta Ziółek

Dramaturgia: Joanna Ostrowska

Wizualizacje: Rafał Dominik

Muzyka: Lubomir Grzelak

Kostiumy: Agata Mickiewicz

Projekt tkaniny: Aleksandra Misztur

Reżyseria światła: Aleksandr Prowaliński

Śpiew:Olga Mysłowska

Performerzy:

Hana Umeda, Wojciech Grudziński, Katarzyna Wolińska, Olga Mysłowska, Marta Ziółek, Beata Bąk

 

W spektaklu pojawiają się cytaty z filmów/seriali:

Święta krew, reż. Alejandro Jodorowsky

Miasteczko Twin Peaks, reż. Mark Frost, David Lynch

 

Seans z Pamelą powstał w ramach PTV. Performans TV realizowanego U–jazdowskim od 2017 roku.

 

Grafika w nagłówku: Rafał Dominik

 

Seans z Pamelą odbywa się przed kamerą i do kamery. Tytułowa Pamela jest intermedialna – igra z przedstawieniami kultury karaoke. W jej świecie pojawiają się zamaskowane postacie, nawiązujące do wizerunków ekstatyczek, upadłych świętych, błaznów i legendarnych cyberpunkowych figur, przywoływane są pragnienia rytuału i niecodzienność cielesnej ekstazy. Pamela to postać widmo. Nawiązuje do współczesnych koncepcji nowej rytualności, opierających się na typowym dla kapitalizmu strachu przed niemożnością kontrolowania kapitału. Jej „obecność” stała się punktem wyjścia do zainicjowanej przez Martę Ziółek serii działań performatywnych. Polegają one na zmianie formuły przedstawienia w zależności od miejsca.

 

***

 

 

20 maja 2018

Bilet normalny: 25 zł

Bilet ulgowy: 15 zł

Performans rozpocznie się w holu głównym Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Prosimy o punktualność

 

Bilety dostępne w kasie w holu głównym U–jazdowskiego od 15/05.

Rezerwacja i informacja: + 48 22 628 12 71 wew. 135, info@u-jazdowski.pl

 

O wystawie Inne tańce:

http://www.taniecpolska.pl/wydarzenia/show/13956

http://u-jazdowski.pl/program/wystawy/inne-tance

 

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia