ENG
A A A
 czerwiec 2019 
Ukazał się pierwszy tegoroczny numer kwartalnika „TANIEC”

Ukazał się pierwszy tegoroczny numer kwartalnika „TANIEC”

9 sierpnia 2018

Z przyjemnością informujemy, że ukazał się pierwszy tegoroczny numer kwartalnika „TANIEC” (nr 1/2018). W numerze m.in. tekst fragment książki Istnienie grać. Portret Ewy Wycichowskiej. Publikacja ukaże się już wkrótce nakładem Wydawnictwa Miejskiego Posnania, we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu wydawniczego 2018.  Ponadto w czasopiśmie można znaleźć szereg artykułów tematycznych, poświęconych m.in. tańcowi zouk czy projektowi Global Water Dances, a także działaniom edukacyjnym w ramach Centrum Sztuki Tańca w Warszawie. Stałą częścią kwartalnika są też recenzje,  relacje i wywiady  – tym razem są to teksty o spektaklach Bartka Woszczyńskiego, Izabeli Chlewińskiej i Agnieszki Jachym, a także relacja z Festiwalu Kalejdoskop w Białymstoku i wywiad z Robertem Glumbkiem.

 

Kwartalnik Taniec ma za zadanie wypełnić lukę w prasie polskiej, w której obecnie brakuje pisma poświęconego sztuce i roli tańca w życiu człowieka. Kontynuując tytuł z lat 80. wydawcy pragną nadać mu nowe, świeże spojrzenie, a także rozszerzyć zasięg tematyczny pisma. Stawiają na pokazanie różnorodności tańca, jego powiązania z innymi dziedzinami życia człowieka.

 

 

Wydawcą pisma jest fundacja Instytut Rozwoju Kultury: http://www.irk.org.pl/

Nowy numer można bezpłatnie pobrać ze strony fundacji: http://www.irk.org.pl/taniec/

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia