ENG
A A A
 lipiec 2019 

Maciej Kuźmiński choreografem spektaklu dyplomowego dla IUI w Serbii

15 kwietnia 2019

18 kwietnia o godz. 20.00 w teatrze VUK w Belgradzie odbędzie się serbska premiera spektaklu un-becoming w choreografii Macieja Kuźmińskiego, wznowionego jako praca dyplomowa dla studentów IUI – Belgradzkiego Instytutu Tańca.

 

 

O spektaklu:

 

Niezwykle wymagająca technicznie choreografia przedstawia wewnętrzną podróż, proces przybierania i odzierania się z normatywnych warstw społecznie konstruowanej tożsamości. Wyrazem dekonstrukcji i re-konstrukcji poczucia własnego ja bohaterów jest spektakl-podróż, ukazujący permanentny stan liminalny, czas przyszły niedokonany.

 

Un-becoming miało swoją premierę w 2017 roku w Poznaniu. Spektakl stworzony został pierwotnie dla Szkoły Tańca Współczesnego Natalii Draganik-Franke i zaprezentowany został dwukrotnie na Scenie Wspólnej w Poznaniu. Wznowienie przedstawienie wspiera Ambasada Polska w Belgradzie.

 

polska obsada i kreacja: Anna Szklarek, Anna Jurek, Patryk Jarczok, Jola Kazimierowicz, Dominika Lewandowska, Aleksandra Dusza, Ada Steinke

serbska obsada: Elize Ferson, Andjelija Todorović, Katarina Bućić, Tijana Koprovica, Katarina Ilijasević, Luka Stojković

premiera: 1 października 2017, Poznań, Scena Wspólna

 

Maciej Kuźmiński jest jednym z pierwszych pedagogów, który nawiązał współpracę z IUI – Belgradzkim Instytutem Tańca od chwili jego powstania w 2014 roku. Institut za Umetnićku Igru to pierwsza i jedyna placówka w Serbii oferująca kształcenie z zakresu tańca współczesnego na poziomie wyższym. un-becoming to drugi spektakl dyplomowy dla IUI tego twórcy. Pierwszy – Hotel Excelsior na podstawie dzieł znanego pisarza Branislava Nušića – miał swoją premierę w 2017 roku.

 

Więcej o szkole i o wydarzeniu: http://iui.rs/2019/03/21/premijera-un-becoming/

 

Maciej Kuźmiński (ur. 1985) – choreograf, pedagog i producent. Twórca i kierownik Polskiej Sieci Tańca. Jego niezależne prace tworzą repertuar Maciej Kuźmiński Company. Spektakle Kuźmińskiego prezentowane były od 2014 roku ponad 140 razy w 20 krajach. Artysta zdobył kilkanaście międzynarodowych nagród i wyróżnień za choreografie, w tym nagrodę specjalną na Konkursie Choreograficznym w Hanowerze w 2018 roku.

 

Gościnnie wykłada na światowej klasy uniwersytetach tańca i uczy autorskich technik: ruchu Dynamic Phrasing, inspirowanej Qi Gong i przepływem energii, oraz kompozycji Task-basket na bazie analizy ruchu Labana. Tylko w 2018 roku prowadził zajęcia na uniwersytetach: Codarts w Holandii, University of Calgary w Kanadzie, Trinity Laban w Anglii oraz Instytucie Tańca Współczesnego w Serbii. Jest też gościnnym pedagogiem dla profesjonalnych zespołów, ostatnio dla Polskiego Teatru Tańca.

 

Kuźmiński ukończył z wyróżnieniem kierunki Teatru Tańca oraz Choreografii w konserwatorium Trinity Laban w Londynie. Więcej o twórcy na maciejkuzminski.com

 

 

unbecoming LOGO (oryginał)

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia