ENG
A A A
 styczeń 2020 
fot. materiały organizatora

Rezydencja Marty Kosieradzkiej i Agnieszki Sterczyńskiej w Tel Awiwie

2 września 2019

We wrześniu rozpoczyna się rezydencja Marty Kosieradzkiej i Agnieszki Sterczyńskiej w Kelim Choreography Center w Tel Awiwie. Pobyt rezydencyjny artystek planowany jest na okres dwóch miesięcy – wrzesień 2019 roku i marzec 2020 roku – i zakończy się premierą spektaklu na festiwalu March Hare 2020 w Tel Awiwie. Podczas rezydencji choreografki będą pracowały nad duetem If I wear podejmującym zagadnienie wizualnej i kinetycznej tożsamości. Spektakl na różne sposoby opowiada o byciu i stawaniu się, zakrywaniu i uwidacznianiu, o patchworkowej tożsamości i poszukiwaniu prawdy. Projekt wspierany jest przez Instytut Adama Mickiewicza.

 

Kelim Choreography Center to założone w 2009 roku centrum choreograficzne w Tel Awiwie. Misją Centrum jest rozwijanie współpracy między choreografami i artystami innych dziedzin, a także budowanie świadomości odbiorców oraz propagowanie aktywnego udziału lokalnej społeczności w kulturze. Kelim wspiera i promuje artystyczne poszukiwania w zakresie choreografii tańca współczesnego. Dyrekcja artystyczna Centrum działa na rzecz poszerzania pola choreografii, łączenia praktyki z teorią i podejmowania twórczej refleksji nad tematyką związaną z jednostką, społeczeństwem kulturą i polityką. Kelim Choreography Center gości artystów tańca w ramach unikatowego w Izraelu programu rezydencji. Wybrani twórcy otrzymują przestrzeń do prób, mentoring, wsparcie produkcyjne oraz możliwość realizacji premiery spektaklu podczas corocznego festiwalu tańca współczesnego March Hare. Choreografowie rezydenci są zaproszeni do dzielenia się z publicznością efektami swojej pracy na różnych jej etapach oraz do czynnego udziału w działaniach podejmowanych przez Kelim.

 

Strona internetowa Kelim Choreography Center: http://kelim.org.il/?lang=en

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia