ENG
A A A
 listopad 2018 
archiwum
Projekt plakatu: Adam Żebrowski.

Warszawa/Teatr Wielki – Opera Narodowa: Polski Balet Narodowy „Nasz Chopin”: „Koncert e-moll” – chor. Liam Scarlett/ „Koncert f-moll” – chor. Krzysztof Pastor - Premiera

17 listopada 2018 | godz. 19:00 | Teatr Wielki - Opera Narodowa | 00-950 Warszawa | Premiera

Pokaz spektaklu

Dyrektor Polskiego Baletu Narodowego, Krzysztof Pastor, proponuje nowe choreograficzne interpretacje obu koncertów fortepianowych w wieczorze baletowym Nasz Chopin. Do współudziału w tym projekcie został zaproszony ceniony angielski choreograf Liam Scarlett, związany na stałe ze słynnym Royal Ballet w Londynie, gdzie stworzył już kilkanaście autorskich baletów. Pracował także dla znanych zespołów baletowych w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Norwegii i Nowej Zelandii, zyskując opinię jednego z najbardziej kreatywnych twórców współczesnego baletu. Scarlett przyjął zaproszenie z Warszawy z tym większym zainteresowaniem, że muzyka Chopina inspirowała go od dawna, choć nie miał jeszcze okazji sięgnąć do niej w swojej twórczości choreograficznej. Dlatego z radością przyjął propozycję stworzenia dla Polskiego Baletu Narodowego nowej wizji choreograficznej Koncertu e-moll.

Troy Powell, fot. Eduardo Patino

Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Troy Powell – masterclass

17 listopada 2018 | godz. 12:00 | Lublin: Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1

Warsztaty

W ramach XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie odbędą się warsztaty mistrzowskie z dyrektorem artystycznym zespołu Ailey II – Troyem Powellem. Masterclass został przygotowany specjalnie dla profesjonalnych tancerzy, absolwentów szkół baletowych i studentów kierunków tanecznych i choreograficznych.

Plakat: Karolina Mełnicka

Warszawa/Centrum w Procesie 2018: Spotkanie #3 – Iza Szostak „WannaBe”

16 listopada 2018 | godz. 19:00 | Warszawa-Wawer: Centrum w Ruchu, Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1.

Pokaz spektaklu

W ramach projektu Centrum w Procesie Centrum w Ruchu zaprasza na pokaz pracy Izabeli Chlewińskiej. Będzie to trzecia prezentacja work in progress w ramach tegorocznej odsłony projektu.

 

Opis:

Polska mafia: Kiełbasa, Słowik, Pershing, Masa, Szakal, Kwiek, Chińczyk, Bajbus i inni. Reifikujące pseudonimy, obciążające zeznania, świadkowie koronni i zmiany tożsamości czy wyglądu, napady, morderstwa, kradzieże, porwania, egzekucje, haracze, biznesowe spotkania pod przykrywką wystawnych przyjęć, wakacje na Riwierze Tureckiej, kicz i blichtr lat 90.. Garsonki, fryzury w stylu Miss Polonia 1993, wróżenie pierworodnemu z broni i kluczyków do samochodu. Luksus na miarę wyobraźni oraz możliwości. Wielki świat i egzotyczne zwyczaje czyli cztery pęta lokalnej kiełbasy zamiast czterech kuleczek kawioru. Twardy kodeks mafijny, zabijanie dla pieniędzy i dla zasady lub dlatego, że bossowie wydali taki wyrok. Szaleństwo i amok ciężkiego kalibru. Niebezpieczne polskie wannabe...

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia