ENG
A A A
 styczeń 2019 

Warszawa/Nowy Teatr: Agnieszka Kryst „Ecstatic Body Practice” – warsztaty dla kobiet

11 kwietnia 2018 | godz. 18:00 | Warszawa: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16

Nowy Teatr zaprasza na warsztaty dla kobiet, które poprowadzi Agnieszka Kryst. Czy współczesne aktywności fizyczne mogą wprowadzić w stan ekstatyczny? Która z form intensywnego ruchu może doprowadzić do transu? Czy świadomie będąc w działaniu można doświadczyć euforii i uniesienia? Przedmiotem poznania będzie poruszające się ciało.

 

Koszt: normalny 30 zł, karnet 100 zł / 4 zajęcia

Każde zajęcia trwają dwie godziny.

Obowiązują zapisy: warsztaty@nowyteatr.org.

Kielce/Polska Sieć Tańca 2018/XVIII Festiwal Tańca Kielce 2018: Teatr ROZBARK „Fast Food Foot” – chor. Anna Piotrowska

11 kwietnia 2018 | godz. 18:00 | Kielce: Kielecki Teatr Tańca, plac Moniuszki 2B

Polska Sieć Tańca to sformalizowana forma współpracy ośrodków, wspierających sztukę tańca w naszym kraju. W ramach programu prezentacji, realizowanych w ramach Sieci w 2018 roku Teatr Rozbark pokaże spektakl Fast Food Foot w reżyserii i choreografii Anny Piotrowskiej. Pokaz spektaklu stanowi jednocześnie część XVIII Festiwalu Tańca Kielce 2018.

 

Anna Duda („Obserwatorium krytyczne”) o spektaklu:

„Popkulturowe nawiązanie do fast food to nie refleksja nad tym, jak się odżywiamy. To metafora prędkości, z jaką pochłaniamy obrazy i przyjemności, z jaką wchodzimy w to, co podsuwają nam masowe media. Wyjściową tworzonego spektaklu jest swobodna struktura TV show z wszystkimi tego konsekwencjami. Postaci, w jakie wcielają się tancerze poruszać się będą w tym świecie w rytmie znanych hitów disco. Pozorna obecność kamery i częsta zmiana treści nada poszczególnym scenom surrealistycznego charakteru.”

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018/Kino Tańca/Ciało mówi: „Bobbie Jene” – reż. Elwira Lind

11 kwietnia 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32.

Nowy Program Kino Tańca, realizowany w ramach Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, to regularne prezentacje filmów związanych z tańcem. Podczas sześciu wieczorów od kwietnia do grudnia 2018 zaprezentowane zostaną m.in. filmy dokumentalne o tematyce tanecznej, filmy tańca/videodance, rejestracje spektakli teatrów tańca, spektakle nowej choreografii, produkcje [screendance] nagrodzone na międzynarodowych festiwalach.

 

Program Aleksandry Osowicz Ciało mówi to warsztaty łamiące dotychczasowe stereotypy w myśleniu o tym, czym jest taniec oraz filmy, w których kino tańca łączy się z gatunkiem dokumentalnym. Codzienna rzeczywistość i kamera obserwacyjna płynnie przenikają  się z poezją ruchu. W kwietniu poznamy historię Bobbi Jene, która po trwającej ponad dekadę udanej karierze w Batsheva Dance Company postanowiła wrócić do USA i zawalczyć o własną niezależność artystyczną. Film Bobi Jene to historia miłosna obrazująca dylematy i nieuchronne konsekwencje ambicji oraz kobiecą walkę o niepodległość.

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia