ENG
A A A
 maj 2018 

Warszawa/Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski: Wystawa zbiorowa „Inne tańce”

28 kwietnia 2018 - 23 września 2018 | Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2.

Inne tańce to wystawa zbiorowa o jednym z najważniejszych zjawisk nowej sztuki w Polsce ostatnich lat: o śmiałych eksperymentach twórców tańca, teatru, performansu, sztuk wizualnych oraz muzyki eksperymentalnej, które ułożyły się w fenomen określany jako zwrot performatywny. Zostaną  na niej zaprezentowaneprace ponad dwudziestu artystek i artystów, m.in. Chóru Kobiet, Krzysztofa Garbaczewskiego, Anety Grzeszykowskiej, Komuny//Warszawa, Konrada Smoleńskiego, Aleksandry Wasilkowskiej, Wojtka Ziemilskiego i Marty Ziółek.

Warszawa: Scena Tańca Studio 2018 – odsłona I: „Osiem stopni wtajemniczenia w taniec”/cz. 1: Edukacja i Egzemplifikacja

11 maja 2018 - 13 maja 2018 | godz. 17:00 | Warszawa: Teatr Studio, pl. Defilad 1.

Pierwsza odsłona I edycji projektu Scena Tańca Studio 2018, realizowanego przez Teatr Studio oraz Instytut Muzyki i Tańca przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbędzie się w dniach 11-13 maja 2018 roku. Majowy przegląd otwiera projekt kuratorski Włodzimierza Kaczkowskiego Osiem stopni wtajemniczenia w taniec, który potrwa do sierpnia. Pierwsza odsłona poświęcona będzie tematom: Edukacja i Egzemplifikacja. W programie znajdą się 2 spektakle Kieleckiego Teatru Tańca: Alicja w krainie czarówZza moich oczu; przedstawienie Where should we go? Teatru Tańca Zawirowania; performanse: Dzień, w którym V. dała mi do myślenia, albo jak pozbyłam się prokrastynacji Aleksandry Bożek-Muszyńskiej oraz Para nr 1 Katarzyny Gorczycy i Oskara Malinowskiego. W niedzielę, 13 maja 0 godzinie 11.00 Agnieszka Kryst poprowadzi warsztaty dla dzieci w wieku 4-6 lat i ich opiekunów.

Kraków/VI Festiwal KRoki: Compagnie Linga (Szwajcaria) „Tabula”

11 maja 2018 - 12 maja 2018 | godz. 19:00 | Kraków: Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12

V edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki odbędzie się pod hasłem: Dialogujący. Podczas festiwalu Compagnie Linga ze Szwajcarii pokaże spektakl Tabula. W przedstawieniu zasady gry są stale zmieniane przez imponujące i efektowne ruchy scenografii. Przestrzeń jest kluczowa. Przestrzeń, która jest dzielona, zdobywana i utwierdzana przez ośmioro tancerzy, którzy sięgają po bardzo delikatne, kontrastowe i mocne interpretacje. Nieskończenie elastyczny, układ przestrzeni nie jest już dłużej sztywnym, otoczeniem ale żyjącą, zmienną substancją, przemieniającą się w tysiące placów zabaw, gdzie są podejmowane najbardziej nieprawdopodobne sojusze i wrogie działania.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia