ENG
A A A
 maj 2019 

Warszawa/Teatr na Woli: XVIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu w Warszawie

9 czerwca 2018 - 17 lipca 2018 | Warszawa: Teatr Dramatyczny, Scena na Woli im. T. Łomnickiego, ul. Kasprzaka 22

W dniach od 9 do 17 czerwca odbędzie się XVIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu. Podczas tegorocznej edycji, pomimo jej niewielkich rozmiarów organizatorzy starają się ukazać pełnię tej sztuki. Wychodząc z założenia, że językiem pantomimy nie powinno się mówić o wszystkim, a jedynie o rzeczach, które naprawdę potrafią poruszyć, zaproszone zostały zespoły, które w sposób umiejętny łączą wartościowe treści z atrakcyjną formą ich ukazania.

 

Szczegółyhttp://www.mimefestival.pl/

Bilety: 22 632 24 78 | kasa@teatrdramatyczny.pl | bilety.teatrdramatyczny.pl

 

Kraków/Opera Krakowska: Pokaz pracy uczniów Studia Baletowego „Balet to my!” 2018

11 czerwca 2018 - 12 czerwca 2018 | godz. 18:00 | Opera Krakowska | Kraków

Balet to my! to doroczny pokaz adeptów Studia Baletowego Opery Krakowskiej. W dniach 11-12 czerwca 2018 roku o godz. 18.00 w Operze Krakowskiej efekt swojej pracy zaprezentują młodzi artyści, jak też ich pedagodzy. Na Dużej Scenie publiczność zobaczy spektakl składający się z trzech części. W pierwszej pokazane zostaną układy z zakresu nauczania utanecznienia (klasy O1, O2) oraz tańca klasycznego (klasy szkolne) w choreografiach pedagogów Studia Baletowego oraz układzie tradycyjnym (Marius Petipa, Jerome Robbins). Część drugą wypełnią tańce charakterystyczne, ludowe oraz układy z tańca współczesnego, z których dwa będą prezentacją autorskich choreografii uczennic (duet w choreografii uczennic klasy VIII oraz solo uczennicy klasy VII). Oba te układy zostały nagrodzone podczas II Konkursu Choreograficznego Studia Baletowego w lutym 2018 roku. Zakończenie pod tytułem Musicale, musicale będzie taneczno-wokalną prezentacją najbardziej znanych fragmentów światowego repertuaru musicalowego. Choreografie pedagogów Studia Baletowego dopełni gościnny występ śpiewaków Opery Krakowskiej: Moniki Korybalskiej i Michała Kutnika oraz pedagoga baletu – Victora Korpusenko.

Katowice/XXIV Festiwal A PART: Teatr A Part „Nic. Szkice do Króla Leara”

12 czerwca 2018 | godz. 18:00 | Katowice: informacja i rezerwacje: nicszkice@wp.pl

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A PART w Katowicach Teatr A Part pokaże Nic. Szkice do Króla Leara. To drugi, po powstałych 7 lat wcześniej Szkicach o Ofelii, ze scenicznych „szkiców szekspirowskich” Teatru A Part.

 

Liczba miejsc na widowni jest ograniczona. Uczestnictwo wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji.

Przedstawienie dla widzów dorosłych.

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia