ENG
A A A
 czerwiec 2018 

Katowice/XXIV Festiwal A PART: Teatr A Part „Nic. Szkice do Króla Leara”

12 czerwca 2018 | godz. 18:00 | Katowice: informacja i rezerwacje: nicszkice@wp.pl

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A PART w Katowicach Teatr A Part pokaże Nic. Szkice do Króla Leara. To drugi, po powstałych 7 lat wcześniej Szkicach o Ofelii, ze scenicznych „szkiców szekspirowskich” Teatru A Part.

 

Liczba miejsc na widowni jest ograniczona. Uczestnictwo wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji.

Przedstawienie dla widzów dorosłych.

X Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2018: Preselekcja – dzień 2

12 czerwca 2018 | godz. 18:00 | Klub ŻAK | Gdańsk

Międzynarodowy konkurs Solo Dance Contest to stała część Gdańskiego Festiwalu Tańca. W tym roku konkurs odbywa się po raz dziewiąty. Zgłosiło się do niego 173 tancerzy z całego świata, w tym laureaci zarówno polskich, jak i zagranicznych prestiżowych konkursów tańca współczesnego. Ostatecznie do konkursu zakwalifikowano 35 tancerzy, których będzie oceniać Jury w składzie: Bojana Cvejić (Serbia/Belgia), Palle Granhøj (Dania),  Anastasio Koukoutas (Grecja) oraz Ewa Wycichowska (Polska).

 

Drugiego dnia wystąpią: Isabella Giustina (Włochy), Jarosław Mysona (Polska), Gloria Ferrari (Włochy), Eri Watanabe (Japonia), Natalie Bury (Szwajcaria), Yeh Yung Chen (Tajwan), Rima Pipoyan (Rumunia), Gennaro Lauro (Włochy), Jill Crovisier (Luksemburg).

Katowice: Katowice: Teatr Śląski „Himalaje” – reż. Robert Talarczyk, chor. Kaya Kołodziejczyk

12 czerwca 2018 - 14 czerwca 2018 | godz. 19:00 | Katowice: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Rynek 10.

Czternaście najwyższych gór świata, tzw. ośmiotysięczników. Korona Himalajów i Karakorum. Z każdą z nich związane są legendy, historie o euforycznych zwycięstwach, ale i bolesnych porażkach. Czy podejmiesz wyzwanie zdobycia ich wszystkich, mając świadomość, że każdemu osiągnięciu szczytu grozi ryzyko upadku? Ile poświęcisz, by osiągnąć cel? Jerzy Kukuczka, choć zdobył je wszystkie, zamiast odpoczywać w domu, postanowił powrócić w Himalaje i raz jeszcze zmierzyć się ze swoją pierwszą górą, Lhotse. Himalaje to opowieść o szczytach ludzkich możliwości, ale i o przepaściach, których nie da się zasypać ani przekroczyć. O postaciach, które dla jednych są bohaterami, a dla innych nieodpowiedzialnymi marzycielami. To pierwsza teatralna historia o Jerzym Kukuczce  i tych, których życie się z nim splotło.  Spotkamy ich w spektaklu Roberta Talarczyka, który współtworzą m.in. Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski, autorzy głośnej biografii Kukuczka: opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście.. Ruch sceniczny dla aktorów przygotowała choreografka Kaya Kołodziejczyk.

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia