ENG
A A A
 luty 2019 

X Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2018: Preselekcja – dzień 2

12 czerwca 2018 | godz. 18:00 | Klub ŻAK | Gdańsk

Międzynarodowy konkurs Solo Dance Contest to stała część Gdańskiego Festiwalu Tańca. W tym roku konkurs odbywa się po raz dziewiąty. Zgłosiło się do niego 173 tancerzy z całego świata, w tym laureaci zarówno polskich, jak i zagranicznych prestiżowych konkursów tańca współczesnego. Ostatecznie do konkursu zakwalifikowano 35 tancerzy, których będzie oceniać Jury w składzie: Bojana Cvejić (Serbia/Belgia), Palle Granhøj (Dania),  Anastasio Koukoutas (Grecja) oraz Ewa Wycichowska (Polska).

 

Drugiego dnia wystąpią: Isabella Giustina (Włochy), Jarosław Mysona (Polska), Gloria Ferrari (Włochy), Eri Watanabe (Japonia), Natalie Bury (Szwajcaria), Yeh Yung Chen (Tajwan), Rima Pipoyan (Rumunia), Gennaro Lauro (Włochy), Jill Crovisier (Luksemburg).

Katowice: Katowice: Teatr Śląski „Himalaje” – reż. Robert Talarczyk, chor. Kaya Kołodziejczyk

12 czerwca 2018 - 14 czerwca 2018 | godz. 19:00 | Katowice: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Rynek 10.

Czternaście najwyższych gór świata, tzw. ośmiotysięczników. Korona Himalajów i Karakorum. Z każdą z nich związane są legendy, historie o euforycznych zwycięstwach, ale i bolesnych porażkach. Czy podejmiesz wyzwanie zdobycia ich wszystkich, mając świadomość, że każdemu osiągnięciu szczytu grozi ryzyko upadku? Ile poświęcisz, by osiągnąć cel? Jerzy Kukuczka, choć zdobył je wszystkie, zamiast odpoczywać w domu, postanowił powrócić w Himalaje i raz jeszcze zmierzyć się ze swoją pierwszą górą, Lhotse. Himalaje to opowieść o szczytach ludzkich możliwości, ale i o przepaściach, których nie da się zasypać ani przekroczyć. O postaciach, które dla jednych są bohaterami, a dla innych nieodpowiedzialnymi marzycielami. To pierwsza teatralna historia o Jerzym Kukuczce  i tych, których życie się z nim splotło.  Spotkamy ich w spektaklu Roberta Talarczyka, który współtworzą m.in. Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski, autorzy głośnej biografii Kukuczka: opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście.. Ruch sceniczny dla aktorów przygotowała choreografka Kaya Kołodziejczyk.

Poznań: Kompania Tańca AWF Poznań „Myśl ucieleśniona” – chor. Agnieszka Doberska - Premiera

12 czerwca 2018 | godz. 19:00 | Poznań: Teatr Polski, ul. 27 Grudnia 8/10 | Premiera

Kompania Tańca AWF Poznań zaprasza na dwukrotną prezentację spektaklu Myśl ucieleśniona w choreografii mgr Agnieszki Doberskiej. W spektaklu występują studenci II roku kierunku Taniec w kulturze fizycznej: Weronika Skórzewska, Marta Szostecka, Nikolina Wrona, Aleksandra Piasta, Katarzyna Leszek, Joanna Kukiełka, Oliwia Lech, Joanna Kuczora, Kinga Furmaniak, Patryk Gorzkiewicz, Damian Drozd, Wojciech Furman, Filip Hylewicz, Bartek Dopytalski.

 

Myśl ucieleśniona jest filozoficzną podróżą umysłu w ciele  w dosłownym znaczeniu słowa „podróż”, jak i w przenośni. Cytując Aleksieja, jednego ze współczesnych Pitagorejczyków z wyspy Gawdos:  „Lepiej jest podróżować z kimś. Wtedy jeden mówi: chodźmy tam, a drugi: nie, chodźmy w drugą stronę. A jak jest trzeci to chce jeszcze gdzie indziej. I w końcu nigdzie nie idą, tylko zaczynają rozmawiać. I tu jest miejsce na filozofię”.

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia