ENG
A A A
 wrzesień 2018 

Warszawa: Gala Baletowa Akademii Baletu Masterclass

12 czerwca 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32

Akademia Baletu Masterclass Izabeli Milewskiej zaprasza miłośników tańca w każdym wieku na Galę Baletową z udziałem uczennic i zaproszonych gości. Tancerze zaprezentują się w wariacjach klasycznych i choreografiach współczesnych. Wieczór uświetnią gwiazdy Polskiego Baletu Narodowego: Yuka Ebihara i Kristóf Szabó oraz Adam Kozal do niedawna czołowy solista PBN, pedagog Akademii Baletu Masterclass.

Katowice/XXIV Festiwal A PART: Teatr A Part „Nic. Szkice do Króla Leara”

12 czerwca 2018 | godz. 20:00 | Katowice: informacja i rezerwacje: nicszkice@wp.pl

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A PART w Katowicach Teatr A Part pokaże Nic. Szkice do Króla Leara. To drugi, po powstałych 7 lat wcześniej Szkicach o Ofelii, ze scenicznych „szkiców szekspirowskich” Teatru A Part.

 

Liczba miejsc na widowni jest ograniczona. Uczestnictwo wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji.

Przedstawienie dla widzów dorosłych.

Poznań: Kompania Tańca AWF Poznań „Myśl ucieleśniona” – chor. Agnieszka Doberska - Premiera

12 czerwca 2018 | godz. 20:30 | Poznań: Teatr Polski, ul. 27 Grudnia 8/10 | Premiera

Kompania Tańca AWF Poznań zaprasza na dwukrotną prezentację spektaklu Myśl ucieleśniona w choreografii mgr Agnieszki Doberskiej. W spektaklu występują studenci II roku kierunku Taniec w kulturze fizycznej: Weronika Skórzewska, Marta Szostecka, Nikolina Wrona, Aleksandra Piasta, Katarzyna Leszek, Joanna Kukiełka, Oliwia Lech, Joanna Kuczora, Kinga Furmaniak, Patryk Gorzkiewicz, Damian Drozd, Wojciech Furman, Filip Hylewicz, Bartek Dopytalski.

 

Myśl ucieleśniona jest filozoficzną podróżą umysłu w ciele  w dosłownym znaczeniu słowa „podróż”, jak i w przenośni. Cytując Aleksieja, jednego ze współczesnych Pitagorejczyków z wyspy Gawdos:  „Lepiej jest podróżować z kimś. Wtedy jeden mówi: chodźmy tam, a drugi: nie, chodźmy w drugą stronę. A jak jest trzeci to chce jeszcze gdzie indziej. I w końcu nigdzie nie idą, tylko zaczynają rozmawiać. I tu jest miejsce na filozofię”.

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia