Inne tańce to wystawa zbiorowa o jednym z najważniejszych zjawisk nowej sztuki w Polsce ostatnich lat: o śmiałych eksperymentach twórców tańca, teatru, performansu, sztuk wizualnych oraz muzyki eksperymentalnej, które ułożyły się w fenomen określany jako zwrot performatywny. Zostaną na niej zaprezentowaneprace ponad dwudziestu artystek i artystów, m.in. Chóru Kobiet, Krzysztofa Garbaczewskiego, Anety Grzeszykowskiej, Komuny//Warszawa, Konrada Smoleńskiego, Aleksandry Wasilkowskiej, Wojtka Ziemilskiego i Marty Ziółek.
Warszawa/Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski: Wystawa zbiorowa „Inne tańce”
28 kwietnia 2018 - 23 września 2018 | Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2.
Łódź/Teatr Chorea: „Jak w ulu!” – warsztaty taneczno-ruchowe
10 maja 2018 - 19 sierpnia 2018 | Łódź: Teatr CHOREA, ul. Tymienieckiego 3
Stowarzyszenie Teatralne CHOREA zaprasza na warsztaty z zakresu tańca, muzyki, teatru oraz ekologii, skierowane do osób niewidomych i słabowidzących oraz młodych animatorów z województwa łódzkiego w ramach cyklu edukacyjno-integracyjnych i interdyscyplinarnych warsztatów Jak w ulu!. Tematem przewodnim warsztatów będą pszczoły, ich środowisko oraz znacząca rola tych owadów w życiu człowieka i ich wpływ na ekosystem.
Zapisy:pon-pt: 12.00-18.00:
+48 506 103 207
Warszawa/Plac Małachowskiego 3: Działania Centrum w Ruchu
18 czerwca 2018 - 30 września 2018 | Warszawa: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Plac Małachowskiego 3
Od 18 czerwca do 30 września 2018 Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki zaprasza na wystawę Plac Małachowskiego 3, w ramach której odbędą się prezentacje prac oraz warsztaty, prowadzone przez artystów związanych z Centrum w Ruchu (Iza Chlewińska, Karolina Kraczkowska, Agnieszka Kryst, Ramona Nagabczyńska, Weronika Pelczyńska, Renata Piotrowska-Auffret, Magdalena Ptasznik, Iza Szostak, Karol Tymiński). Publikujemy informacje o wystawie i jej wybranych wydarzeniach. Punktem wyjścia dla wystawy jest historia miejsca, specyfika gmachu Zachęty, skomplikowana tożsamość instytucji, prywatne opowieści pracowników galerii, odczucia i emocje publiczności i rodzące się w związku z tym pytania czy fenomeny. Na Plac Małachowskiego 3 składają się performanse, spektakle teatralne i taneczne oraz instalacje i działania, odbywające się przez cztery letnie miesiące.