ENG
A A A
 listopad 2018 

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie: „Basiu, zatańczymy...” – wystawa fotograficzna

30 października 2018 - 30 listopada 2018 | Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na wystawę fotograficzną Basiu, zatańczymy..., przygotowaną z okazji stulecia Związku Artystów Scen Polskich. Wystawa poświęcona będzie jednej z najważniejszych par polskiego baletu XX wieku: Barbarze Bittnerówny i Witoldowi Grucy. Tylko podczas wernisażu zaprezentowana zostanie specjalna, multimedialna część ekspozycji.

 

Wstęp wolny

Kraków/ BalletOFFFestival 2018: Kolektyw Tańca Współczesnego iCoDaCo – lekcje otwarte

12 listopada 2018 - 16 listopada 2018 | godz. 10:00 | Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury | Kraków

Nowohuckie Centrum Kultury – Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza średniozaawansowanych i zaawansowanych tancerzy na lekcje otwarte z tancerzami Międzynarodowego Kolektywu Tańca Współczesnego iCoDaCo, które odbędą się w ramach BalletOFFFestival 2018. Lekcje stanowią rozgrzewkę dla artystów oraz przygotowanie do dalszych prób. W skład kolektywu wchodzą: Weronika Pelczyńska (Polska), Lee Brummer (Szwecja), Eddie Ladd (Walia), Imre Vass (Węgry), Mui Cheuk Yin oraz Joseph Lee (Hongkong). Prowadzący i techniki będą się zmieniać każdego dnia.

Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/VII: Propagande C „TOO BEAUTIFUL” i Maria Mavridou, Małgorzata Haduch „No Sugar, No Candy”

13 listopada 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Malarnia, Teatr Studio, plac Defilad 1

W ramach VII odsłony Sceny Tańca Studio 2018 zostaną pokazane dwa spektakle jednego wieczoru: TOO BEAUTIFUL zespołu Propagande C w choreografii Marzeny Krzemińskiej oraz No Sugar, No Candy Marii Mavridou i Małgorzaty Haduch.

 

Too Beautiful to spektakl auto-fikcyjny przedstawiający nową wersję historii o Królewnie Śnieżce. Królewna pochodzi z Polski, mieszka we Francji i zadaje sobie mnóstwo pytań na temat własnej tożsamości, także tożsamości narodowej; takich, jak: “Skąd pochodzę?” i “I jakie jest moje dziedzictwo?”.

 

No Sugar, No Candy to duet w wykonaniu greckiej tancerki Marii Mavridou oraz krakowskiej choreografki Małgorzaty Haduch. Artystki poznały się w Amsterdamie w 2003 roku. Fascynuje je wspólne tańczenie – ich wyjątkowy język sceniczny rozwija się poprzez performansy w różnych okolicznościach i miejscach.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia