ENG
A A A
 marzec 2019 

Wieliszew: XVIII Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich „MAZUR 2018” – konkurs i pokazy mistrzów

13 kwietnia 2018 - 15 kwietnia 2018 | Wieliszew: Nowa hala sportowa przy SP nr 2 im. Jana Pawła II, ul. Kościelna 27.

W kwietniu 2018 odbędzie się  XVIII edycja najważniejszego wydarzenia w kalendarzu tańców polskich – Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich „Mazur 2018” w Wieliszewie (nowa hala sportowa przy SP nr 2). Wstęp jak zawsze wolny, a w tajniki tańców polskich pomogą wprowadzić każdego zainteresowanego wydarzenia towarzyszące – ogólnopolskie warsztaty i sympozjum.

W ramach konkursu na parkiecie hali sportowej przy SP nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie zaprezentuje się kilkuset tancerzy z kilkudziesięciu ośrodków tanecznych w kraju. Tradycyjnie już zmagania będzie można śledzić  bez wychodzenia z domu – oglądając transmisję na żywo na stronie www.mazur.wieliszew.pl.

Wieliszew/XVIII Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich „MAZUR 2018”: IX Ogólnopolskie Warsztaty Taneczne: Polskie Tańce Narodowe w Turniejach Tańca Polskiego

13 kwietnia 2018 | godz. 14:00 | Wieliszew-Skrzeszew-Jachranka: Hala sportowa przy Sp nr 2 w Wieliszewie, ul. Kościelna 27/sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Skrzeszewie, ul. Szkolna 10/ sala hala sportowa w Wieliszewie, ul. Modlińska 65/sala w ośrodku CSK w Jachrance.

Organizowane po raz dziewiąty bezpłatne warsztaty skierowane są do uczestników Konkursu, ale również osób zainteresowanych polskimi tańcami narodowymi i polską kulturą ludową niezrzeszonymi w ruchu tańców polskich. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny (limit wolnych miejsc wynosi po 5 par amatorskich na każdą kategorię wiekową). Warunkiem udziału jest przesłanie karty zgłoszenia do 11 kwietnia 2018 roku. Ze względu na limit miejsc obowiązuje kolejność zgłoszeń.

 

Karta zgłoszenia indywidualna (.pdf)/(.doc)
Karta zgłoszenia zespołowa (.pdf)/(.doc)

Wieliszew/XVIII Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich „MAZUR 2018”: IV Ogólnopolskie Sympozjum „Polskie Tańce Narodowe” – Kujawiak w polskiej kulturze tanecznej i muzycznej

13 kwietnia 2018 | godz. 18:00 | Wieliszew: Sala Koncertowa im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie, kompleks administracyjny przy ul. Modlińskiej 1), w godz. 18.00-20.00.

Ogólnopolskie Sympozjum „Polskie Tańce Narodowe” ma w zamyśle organizatorów stanowić naukową formę przybliżenia polskich tańców narodowych, ich funkcji społecznych i roli kulturotwórczej na przestrzeni wieków. Wykłady poprowadzą uznani specjaliści uniwersyteccy pod przewodnictwem etnomuzykologa, antropologa tańca dr hab. Tomasza Nowaka, członka International Council for Traditional Music (Unesco), Laureata Nagrody „CLIO” 2006 oraz Nagrody za najlepszą pracę pisemną z zakresu historii muzyki polskiej 2016.

Bezpłatne Sympozjum skierowane jest do wszystkich zainteresowanych

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia