ENG
A A A
 luty 2019 

Wrocław/XIII Brave Festival: ILL-Abilities – bitwa taneczna

14 lipca 2018 | godz. 17:30 | Wrocław: Centrum Technologii Audiowizualnych, ul. Wystawowa 1

Międzynarodowa ekipa tancerzy breakdance, pod wodzą Kanadyjczyka Luki „Lazylegz” Patuellego, w tanecznych pokazach udowadnia, że żadna niepełnosprawność nie jest w stanie powstrzymać wewnętrznej determinacji i prawdziwej potrzeby ekspresji. 

 

Podczas występu stoczą „breakdance battle” z polskimi tancerzami. 

Wrocław: XIII Brave Festival: Alessandro Schiattarella „Altrove”

14 lipca 2018 | godz. 19:00 | Wrocław: Teatr Polski, Scena na Świebodzkim, pl. Orląt Lwowskich 20c

Ten pochodzący z Neapolu, a mieszkający dziś w Szwajcarii tancerz i choreograf ze swojej choroby mięśni uczynił inspirację dla własnej twórczości. W spektaklu Altrove sprawdza, jak ułomność uczynić wartością. Spektakl Altrove to solowy projekt, w którym Alessandro zgłębia temat bycia profesjonalnym tancerzem, a zarazem człowiekiem chorym na rzadką odmianę miopatii. W 2017 roku został zaproszony do prestiżowej europejskiej sieci Aerowaves. Tytułowe altrove (wł. „gdzieś”) to przestrzeń konfrontacji, dialogu, zabawy, gdzie inność staje się inspiracją. W tym tajemniczym „gdzieś” obiekty i kończyny nie funkcjonują już tak, jak zostały „zaprojektowane”. Wychodząc od autobiograficznego doświadczenia niepełnosprawności, tancerz poszukuje rozwiązań, jak ukrywać odmienność, konfrontować się z nią, by ostatecznie ją w sobie zaakceptować.

 

Wrocław/XIII Brave Festival: Alessandro Schiattarella – spotkanie

14 lipca 2018 | godz. 19:30 | Wrocław: Teatr Polski, Scena na Świebodzkim, pl. Orląt Lwowskich 20c

Włosko-szwajcarski tancerz i choreograf, zmagający się z neurologiczną chorobą mięśni, osobisty dramat przekuwa w sceniczny esej o inności i poszukiwaniu własnej formuły istnienia. Po spektaklu Altrove organizatorzy zapraszają na spotkanie z artystą.

 

 

« poprzednia12345następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia