ENG
A A A
 styczeń 2019 

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018/Kino Tańca/Ciało mówi: Anna Nowicka „Rzuć okiem” – warsztat

15 kwietnia 2018 | godz. 15:00 | Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32, w godz. 15.00-18.00.

W ramach kwietniowej odsłony programu Kino Tańca pt. Ciało mówi, realizowanego jako część projektu Centrum Sztuki Tańca, odbędzie się warsztat Rzuć okiem prowadzony przez Annę Nowicką. Warsztat jest propozycją przyjrzenia się, w jaki sposób można wykorzystać narzędzia filmowe w pracy choreograficznej. Montaż filmowy, praca kamerzysty czy reżysera stanowią ogromną inspirację w jej pracy artystycznej. Anna Nowicka podzieli się wieloletnimi badaniami z zakresu wizualności, perspektyw patrzenia i formowania uwagi. Przemieszczanie uwagi tancerza i widzów pomiędzy światem wyobrażonym a realnym, komponowanie ruchu, scen i spektaklu, kształtowanie czasu i przestrzeni, płynność estetyk i wielopoziomowość sieci odniesień to niektóre z obszarów, które zostaną poruszone podczas warsztatu. Rzućcie okiem!

 

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy na  warsztaty: kinotanca@centrumsztukitanca.eu

Kielce/Polska Sieć Tańca 2018/XVIII Festiwal Tańca 2018: IV Konkurs Teatrów Tańca – Gala Finałowa, Kielecki Teatr Tańca „Giselle. Akt I”, Grupa Wokół Centrum „Płaczki”

15 kwietnia 2018 | godz. 18:00 | Kielce: Kielecki Teatr Tańca, plac Moniuszki 2B

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na pokaz Gali Finałowej IV Konkursu Teatrów Tańca oraz dwóch spektakli jednego wieczoru w ramach XVIII Festiwalu Tańca Kielce 2018: Giselle. Akt I Kieleckiego Teatru Tańca w choreografii Izabeli Zawadzkiej oraz Płaczki Grupy Wokół Centrum. Pokaz spektaklu Grupy Wokół Centrum odbywa się jednocześnie w ramach pokazów Polskiej Sieci Tańca. Polska Sieć Tańca to sformalizowana forma współpracy ośrodków, wspierających sztukę tańca w naszym kraju.

Bytom/Ann Van den Broek Fest: Kamil Pilarski „Emocje w twórczości Ann Van den Broek”

15 kwietnia 2018 | godz. 19:00 | Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK | Bytom

W ramach Ann Van den Broek Fest Teatr ROZBARK zaprasza na wykład Kamila Pilarskiego Emocje w twórczości Ann Van den Broek. Wykład będzie dotyczył roli emocji w twórczości belgijskiej choreograf Ann Van den Broek. Przybliży słuchaczom zjawisko emocji z punktu widzenia psychologii, co pomoże zrozumieć, jak powstają emocje w organizmie. Ponadto, wykład obejmie poniższe tematy:
- rola emocji w twórczości Ann Van den Broek
- fizyczność emocji, jako esencja spektaklu.
- rola wykonawcy w spektaklach Ann.
- ćwiczenie świadomego pobudzania emocji.
- emocje, jako nieodłączna część choreografii.
 

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia