ENG
A A A
 styczeń 2019 

Łódź/Gość Dotknij Teatru 2018: Performans „Sense-action” – chor. Tomasz Ciesielski

15 kwietnia 2018 | godz. 19:00 | Łódź: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru  – Dotknij Teatru w Łodzi odbędzie się pokaz performansu Sense-action. Jest to działanie, które zostało pierwszy raz zaprezentowane w Łodzi w 2012 roku w ramach projektu Memory Project (Stowarzyszenie Inicjatyw Miejskich Topografie, kur. Marta Madejska, Robin Levy). Jego inspiracją było wspomnienie niedzielnego spaceru z ojcem, mieszkającej dziś w Nowym Orleanie Anny Skorecki. Pełna słodyczy lodów, balonów i dźwięków zabawy relacja z dzieciństwa uderzająco kontrastuje z późniejszym życiem mieszkańców Litzmanstadt Ghetto, które Anna opuściła w 1945 roku. Ten kontrast sprowokował nas do stworzenia sensorycznego performansu, którego uczestnicy przemieszczają się z zasłoniętymi oczami przez kolejne pomieszczenia, wypełnione bodźcami odtwarzającymi wspomnienia codziennego życia łódzkich Żydów. W aktualnej wersji materiał źródłowy został rozszerzony o dzienniki innego mieszkańca getta – Lolka Lubińskiego oraz uwagi i refleksje dotychczasowych uczestników. Zmieniła się także formuła działania. Uczestnicy performansu zaproszeni są już nie tylko do wejścia w wytworzony przez nas polisensoryczny krajobraz wspomnień, ale także do jego aktywnego współtworzenia.

Kraków: Kuba Gruzu i Kupa Gruzu i Tomek Chołoniewski w Galerii i!

15 kwietnia 2018 | godz. 20:00 | Kraków: Galeria i!, ul. Józefińska 21

Kupa Gruzu to grupa założona przez krakowskich tancerzy i choreografów. Tworzą ją Małgorzata Haduch, Katarzyna Firlej, Aniela Pramik i Jan Lorys. W centrum ich badań artystycznych jest improwizacja (real time composition). Ich oryginalny język ekspresji składa się z elementów tańca współczesnego, ruchu teatru fizycznego, wokalu oraz muzyki granej na żywo. W formie występ łączy w sobie cechy koncertu, choreografii oraz performansu.  Inicjatorką grupy jest choreografka Małgorzata Haduch, która od 2012 prowadzi platformę Free The Dance poświęconą badaniom nad improwizacją w dziedzinie muzyki i tańca.

(Freethedance.blogspot.com)

 

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia