ENG
A A A
 wrzesień 2019 

Wrocław/XIII Brave Festival: Alessandro Schiattarella „Powiedz, gdzie to jest”

15 lipca 2018 | godz. 17:30 | Wrocław: Teatr Polski, Scena na Świebodzkim, pl. Orląt Lwowskich 20c

Włosko-szwajcarski tancerz i choreograf, zmagający się z neurologiczną chorobą mięśni, osobisty dramat przekuwa w sceniczny esej o inności i poszukiwaniu własnej formuły istnienia. Spektakl Powiedz, gdzie to jest (Tell me where it is) jest rozwinięciem i kontynuacją jego solowego projektu Altrove, w którym zgłębiał temat bycia profesjonalnym tancerzem, a zarazem człowiekiem chorym na rzadką odmianę miopatii.

Gdańsk/Festiwal FETA: Akcja Ważka „POZA” – chor. Barbara Wysoczańska-Grochal

15 lipca 2018 | godz. 19:00 | Gdańsk: boisko przy ul. Dolna Brama, A4

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA w Gdańsku odbędzie się spektakl grupy Akcja Ważka POZA, w choreografii Barbary Wysoczańskiej-Grochal. Spektakl inspirowany jest światem opartym na pseudowartościach wprost z antyutopijnej powieści Fahrenheit 451

 

Szczegóły: http://www.feta.pl/

Wrocław/XIII Brave Festival: Lukas Avendaño „Requiem for an Alcaraván”

15 lipca 2018 | godz. 21:00 | Wrocław: Teatr Polski, Scena na Świebodzkim, pl. Orląt Lwowskich 20c

Meksykański performer, sięgając po autobiograficzne wątki, przywołuje w spektaklach kategorię muxe – kobiecych mężczyzn z rejonu Oaxaca. Indiańską tradycję łączy z elementami kultury queer i zadaje pytania o naturę płciowej tożsamości.

 

Spektakl w języku hiszpańskim z polskimi napisami.

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia