ENG
A A A
 lipiec 2019 

Kina w Polsce/Bolshoi Ballet Live 2018-2019: „Dziadek do orzechów” – chor. Jurij Grigorowicz – retransmisja

9 grudnia 2018 - 31 grudnia 2018 | Kina w Polsce, szczegółowy harmonogram wraz z listą kin znajduje się pod opisem.

W oczekiwaniu na transmisję HD Live Dziadka do orzechów z Teatru Bolszoj, która będzie miała miejsce 23 grudnia, polscy widzowie od 9 grudnia mogą oglądać retransmisje tego samego tytułu zarejestrowanego podczas poprzedniej transmisji w cyklu Bolshoi Ballet Live. W głównych partiach zobaczymy wybitnych pierwszych solistów Bolszoj: Annę Nikulinę w roli Maszy, Denisa Rodkina jako Księcia i Andrieja Merkuriewa jako Drosselmeyera.

 

W wielu krajach nie ma Bożego Narodzenia bez gwiazdkowego spektaklu Dziadka do orzechów. Przedstawienia baletu Czajkowskiego przygotowują w tym okresie na całym świecie nie tylko profesjonalne zespoły baletowe, ale także szkoły tańca i amatorskie grupy. Mimo że dziś, inaczej niż za czasów Czajkowskiego, spektakl ten jest kierowany głównie do młodszych widzów, to nadal pozostaje jednym z najpoważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego.

Warszawa: Scena Tańca Studio 2018 – odsłona VIII: „Piąta strona świata”

17 grudnia 2018 - 19 grudnia 2018 | Warszawa: Teatr Studio, plac Defilad 1

Teatr Studio oraz Instytut Muzyki i Tańca zapraszają na ósmą odsłonę Sceny Tańca Studio 2018, realizowanej od 2015 roku przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Piąta strona świata będzie trzecią, a zarazem ostatnią odsłoną programu kuratorskiego Anny Królicy i Adama Kamińskiego. W programie znajdą się najnowsze spektakle Krakowskiego Teatru Tańca i Polskiego Teatru Tańca (koprodukcja PPT z bodytalk, polska premiera), niezależna produkcja Dominika Więcka i Michała Przybyły (tancerzy Polskiego Teatru Tańca), pokaz pracy w procesie międzynarodowego zespołu Collective B oraz dwie prace solowe –   Hold on Marty Wołowiec z Krakowskiego Centrum Choreograficznego i Body mantra Alexeya Torgunakova, związanego z Teatrem ROZBARK.

Gdańsk: Kasia Wolińska „Matki tańczące w Ziemi” – warsztaty

17 grudnia 2018 - 18 grudnia 2018 | godz. 12:00 | Gdańsk: klub Ziemia, al. Grunwaldzka 76

Klub Ziemia w Gdańsku zaprasza matki i nie tylko na warsztat Matki tańczące w Ziemi, który poprowadzi Kasia Wolińska. W oparciu o proste ćwiczenia ruchowe uczestnicy będą pracować nad rozluźnieniem kręgosłupa i bioder, otwarciem splotu słonecznego i zanurzeniem w niezobowiązującej praktyce ruchowej. Doświadczenie ruchowo-taneczne nie jest wymagane.

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia