ENG
A A A
 grudzień 2018 

Warszawa: Scena Tańca Studio 2018 – odsłona VIII: „Piąta strona świata”

17 grudnia 2018 - 19 grudnia 2018 | Warszawa: Teatr Studio, plac Defilad 1

Teatr Studio oraz Instytut Muzyki i Tańca zapraszają na ósmą odsłonę Sceny Tańca Studio 2018, realizowanej od 2015 roku przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Piąta strona świata będzie trzecią, a zarazem ostatnią odsłoną programu kuratorskiego Anny Królicy i Adama Kamińskiego. W programie znajdą się najnowsze spektakle Krakowskiego Teatru Tańca i Polskiego Teatru Tańca (koprodukcja PPT z bodytalk, polska premiera), niezależna produkcja Dominika Więcka i Michała Przybyły (tancerzy Polskiego Teatru Tańca), pokaz pracy w procesie międzynarodowego zespołu Collective B oraz dwie prace solowe –  debiut choreograficzny Wojciecha Marka Kozaka i  spektakl Alexeya Torgunakova, związanego z Teatrem ROZBARK.

Gdańsk: Kasia Wolińska „Matki tańczące w Ziemi” – warsztaty

17 grudnia 2018 - 18 grudnia 2018 | godz. 12:00 | Gdańsk: klub Ziemia, al. Grunwaldzka 76

Klub Ziemia w Gdańsku zaprasza matki i nie tylko na warsztat Matki tańczące w Ziemi, który poprowadzi Kasia Wolińska. W oparciu o proste ćwiczenia ruchowe uczestnicy będą pracować nad rozluźnieniem kręgosłupa i bioder, otwarciem splotu słonecznego i zanurzeniem w niezobowiązującej praktyce ruchowej. Doświadczenie ruchowo-taneczne nie jest wymagane.

Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/VIII: Dominik Więcek, Michał Przybyła „Bromance”

17 grudnia 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Malarnia, Teatr Studio, plac Defilad 1

W ramach VIII odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Dominik Więcek i Michał Przybyła pokażą performans Bromance. Spektakl powstał z zainteresowania dyskursem wokół nowej koncepcji braterstwa, idei sformułowanej przez Jane Ward i opisywanej w jej pracy Not Gay. Sex Between Straight White Man. Przedstawienie jest próbą zmierzenia się ze stereotypem „prawdziwego mężczyzny” w celu ukazania wielu wariantów męskości, a co za tym idzie przekraczania granic stereotypu i ponownego definiowania tożsamości męskiej, widzianej w szerszym aspekcie i niewykluczającej postaw odbiegających od wyuczonej normy. Twórcy szukają odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób pozostawić mężczyznom w przestrzeni publicznej nieformalne prawo do przejawów czułości czy sentymentalności, bez obawy o bycie posądzonym o śmieszność, czy konieczność słuchania krytycznych uwag o niemęskim zachowaniu.

 

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia