ENG
A A A
 czerwiec 2019 

Warszawa/Teatr Wielki – Opera Narodowa: Polski Balet Narodowy „Nasz Chopin”: „Koncert e-moll” – chor. Liam Scarlett/ „Koncert f-moll” – chor. Krzysztof Pastor

18 listopada 2018 | godz. 18:00 | Teatr Wielki - Opera Narodowa | 00-950 Warszawa

Dyrektor Polskiego Baletu Narodowego, Krzysztof Pastor, proponuje nowe choreograficzne interpretacje obu koncertów fortepianowych w wieczorze baletowym Nasz Chopin. Do współudziału w tym projekcie został zaproszony ceniony angielski choreograf Liam Scarlett, związany na stałe ze słynnym Royal Ballet w Londynie, gdzie stworzył już kilkanaście autorskich baletów. Pracował także dla znanych zespołów baletowych w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Norwegii i Nowej Zelandii, zyskując opinię jednego z najbardziej kreatywnych twórców współczesnego baletu. Scarlett przyjął zaproszenie z Warszawy z tym większym zainteresowaniem, że muzyka Chopina inspirowała go od dawna, choć nie miał jeszcze okazji sięgnąć do niej w swojej twórczości choreograficznej. Dlatego z radością przyjął propozycję stworzenia dla Polskiego Baletu Narodowego nowej wizji choreograficznej Koncertu e-moll.

Łódź/Teatr Wielki: „Ziemia obiecana” – chor. Gray Veredon

18 listopada 2018 | godz. 18:00 | Teatr Wielki w Łodzi | Łódź

Ziemia obiecana to niezwykły spektakl baletowy. W 1999 roku Gray Veredon, brytyjski choreograf, zafascynowany dziejami miasta, stworzył jedyne w swoim rodzaju widowisko. Choreograf spojrzał na losy miasta, jego mieszkańców i rozwój stosunków społecznych na przełomie XIX i XX wieku – z własnej, nieco odmiennej perspektywy, a swoją realizację zadedykował Łodzi, z całą jej przeszłością i teraźniejszością.

Wrocław/Opera Wrocławska: „Eufolia | Ambulo” – chor. Jacek Przybyłowicz, Jacek Tyski

18 listopada 2018 | godz. 18:00 | Opera Wrocławska | Wrocław

Pierwszą choreografię (Eufolia) Jacek Przybyłowicz przygotował do muzyki Wojciecha Kilara, Henryka Mikołaja Góreckiego i młodego polskiego kompozytora, tworzącego obecnie w Kolonii, Prasquala, drugą natomiast (Ambulo) ułożył Jacek Tyski do muzyki De Stijl Louisa Andriessena.Wśród realizatorów tego spektaklu znajdują się ponadto Anna Sekuła (kostiumy), Ewa Krasucka (projekcje multimedialne w Eufolii), Piotr Bednarczyk (projekcje multimedialne w Ambulo), Olga Skumiał (reżyseria świateł). W spektaklu wystąpi cały zespół Baletu Opery Wrocławskiej.

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia