ENG
A A A
 lipiec 2019 

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie: Jam niedzielny – cykl spotkań z improwizacją kontaktową

18 listopada 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Przemysława Gintrowskiego 32, Sala nr 307, 3 piętro, godz.19.00-21.00

Od 30 września, w każdą niedzielę Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na cotygodniowe jamy improwizacyjne. 

Jam to wspólna przestrzeń, w ramach której uczestnicy praktykować będą improwizację kontaktową. Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby od 16 roku życia zainteresowane jamami, zarówno te początkujące, jak i zaawansowane.

 

Wstęp wolny.

 

 

Bytom/Teatr ROZBARK: „W zawieszeniu” – reż. Monika Wachowicz

18 listopada 2018 | godz. 19:00 | Bytom: Teatr ROZBARK, ul. Wojciecha Kilara 29

Teatr ROZBARK zaprasza na spektakl W zawieszeniu w rezyserii Moniki Wachowicz. Jest to kameralny, a zarazem dynamiczny seans teatralny z pogranicza teatru wizualnego i fizycznego. Jest dramaturgiczną próbą zmierzenia się z tematem tabu, jakim jest choroba onkologiczna. To opowieść o walce, o codziennych bitwach o godność, o cierpieniu i bólu; o oswajaniu nieuniknionego, czerpaniu radości zaklętej w okruchach naszej egzystencji i o nadziei. Inspiracją do spektaklu był zbiór esejów Susan Sontag Choroba jako metafora oraz filozofia Karla Jaspersa.

Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: „We_selle” – chor. Wojciech Mochniej

18 listopada 2018 | godz. 21:00 | Lublin: Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

W ramach XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie i Centrum Spotkania Kultur zapraszają na spektakl We_selle w choreografii Wojciecha Mochnieja. Punktem wyjścia spektaklu jest wesele jako ceremonia, która w sposób szczególny pokazuje przekrój społeczny i osobowościowy weselników. Wesele to zabawa, czas podpatrywania i tym samym kreowania siebie. Inspiracją jest także dramat Stanisława Wyspiańskiego oraz kolejne jego interpretacje. Mochniej w swoim autorskim spektaklu będzie poszukiwał platformy pomiędzy dramatem, jego interpretacjami a swoimi doświadczeniami. Istotne dla twórcy motywy, symbole i postaci/ charaktery zostaną osadzone w nowej rzeczywistości, która zostanie zbudowana na filarach doświadczenia życia na emigracji i patrzenia z dystansu na nasze silnie zakorzenione narodowe cechy wpływające także na kondycję społeczeństwa polskiego współcześnie.

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia