ENG
A A A
 styczeń 2019 

Łódź/Fabryka Sztuki w Łodzi: Tomasz Ciesielski „Karaoke” - Premiera

18 stycznia 2019 - 19 stycznia 2019 | godz. 19:00 | Łódź: Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Księdza Biskupa Wincentego Tymienieckiego 3 | Premiera

Fabryka Sztuki w Łodzi zaprasza na pokaz spektaklu Karaoke Tomasza Ciesielskiego, stworzonego w ścsłej choreograficznej współpracy z występującymi w nim performerkami: Liwią Bargieł, Emilią Biskupik i Agnieszką Janicką. 

 

Spektakl jest taneczną wersją karaoke, artystyczną próbą wykorzystania mechanizmu japońskiej zabawy do skomentowania kondycji współczesnego człowieka. Jego codzienność zdaje się rozpływać w naśladowaniu, powtarzaniu, zastępowaniu siebie za każdym razem jeszcze ciekawszą wersją kogoś innego. Jak pisze Dubravka Ugrešić, karaoke daje możliwości „transformacji, metamorfozy i teleportacji (…)”, pozwala na ucieczkę „od autentycznego ja. JA stało się nudne i należy do innej kultury. Kultura narcyzmu zmutowała się w kulturę karaoke”.

Warszawa/Tydzień Zawirowań: Michał Góral „CONTEMPOrary” – warsztaty

19 stycznia 2019 | godz. 12:00 | Warszawa: Akademia Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61, lok. 101

Teatr Tańca Zawirowania, w ramach Tygodnia Zawirowań zaprasza na warsztaty CONTEPOrary z Michałem Góralem, absolwentem prestiżowej uczelni Codarts w Rotterdamie. Warsztaty są skierowane do osób, które miały styczność z tańcem.

 

CONTEMPOrary to blok, podczas którego uczestnicy skupią swoją uwagę na technicznych oraz kondycyjnych aspektach tańca współczesnego, z elementami liryczności i techniki, poprzez dobrze dobraną, przeprowadzoną poziomowo rozgrzewkę. Następnie zajmować się będą krótkimi sekwencjami tanecznymi i sekwencjami bazującymi na klasyce, poprzez które zwiększą swoją świadomość ciała, siłę, kontrolę i technikę by na samym końcu zająć się choreografią oraz improwizacją ruchową.

Gdańsk: Opera Bałtycka „Dziadek do orzechów” – chor. François Mauduit

19 stycznia 2019 | godz. 18:00 | Opera Bałtycka | Gdańsk

Opera Bałtycka zaprasza na jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych spektakli baletowych  Dziadka do orzechów. Baśniowa opowieść, rozgrywająca się podczas świąt Bożego Narodzenia jest piękną historią dla całej rodziny. Niezwykła historia o przyjaźni, poświęceniu i wielkiej odwadze uczy młodych widzów najważniejszych rzeczy. Dla wszystkich natomiast wysłuchanie nadzwyczajnej i niezwykle zróżnicowanej muzyki Piotra Czajkowskiego będzie niezwykłym doświadczeniem. Gdańską realizację przygotowali realizatorzy światowego formatu: uznany choreograf François Mauduit oraz utalentowany scenograf Justin Arienti. Dziadek do orzechów to spektakl idealny na długie zimowe wieczory – piękna muzyka, taniec i scenografia rozgrzeją serca wszystkich widzów.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia