ENG
A A A
 czerwiec 2018 

Poznań: „Przepływy: myślenie jest ruchem, ruch jest myśleniem” – cykl spotkań

19 czerwca 2018 | godz. 18:00 | Poznań: Inkubator Kultury – Pireus, ul. Głogowska 35. Spotkanie z Anną Nowicką.

Fundacja Sens Ruchu zaprasza na cykl spotkań Przepływy: myślenie jest ruchem, ruch jest myśleniem.  W ramach spotkań organizatorzy zapraszają mikropolitycznej podróży, w której myślenie to przepływ wyłaniający z siebie pojęcia. Badając subtelne warstwy życia (płyny, sny, wibracje, ciało po śmierci) i wytwarzanie relacji ze środowiskiem (obce znajome ciało, człowiek – pies – rodzina), chcą zbliżyć się do lepszego zrozumienia tego, że ciała nie są w ruchu, lecz to ruch konstytuuje ciała.

 

Podczas otwartych spotkań w ramach cyklu Przepływy zaproszeni goście zaproponują wspólną lekturę wybranego tekstu i podzielą się praktyczną wiedzą lub zaproszą uczestników do działania – czasem to ono będzie refleksją nad tekstem, inną formą wiedzy, innym rodzajem myślenia.

Poznań/SBNT na Malcie 2018: Agata Maszkiewicz „Still Life”

19 czerwca 2018 | godz. 18:30 | Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie odbędzie się pokaz Still Life Agaty Maszkiewicz. Still life (martwa natura) to spektakl, który skupia się na relacji człowieka z codziennymi przedmiotami i naturą.  W godzinnym wywiadzie/performansie, Agata Maszkiewicz wraz z Vincentem Tirmarche przywołują do życia wypowiedzi Alexa, Jenny, Marco i Emmy na temat ich najbliższego otoczenia, natury rzeczy oraz śmierci. Na scenie, unikając fizycznej obecności przedmiotów, tancerka poprzez ruch stara się odnieść do pytań postawionych swoim rozmówcom. Angażując swoje ciało bada granice między trwaniem a przemijaniem, bezruchem a zamieraniem, stawaniem się a przepoczwarzaniem zwodząc przy tym zmysły publiczności, ich poczucie czasu i przestrzeni. W efekcie kolażowa kompozycja tańca, światła, kostiumów oraz projekcji wideo staje się Martwą Naturą per se. 

Warszawa/XIV Festiwal ZAWIROWANIA – odsłona letnia: Akademia Tańca Zawirowania „Ravnfjær”– reż. Artur Grabarczyk

19 czerwca 2018 | godz. 21:00 | Warszawa: Ośrodek Zawirowania, ul. Belwederska 20/22

W ramach letniej odsłony  XIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca ZAWIROWANIA odbędzie się pokaz spektaklu Ravnfjær Artura Grabarczyka. Przedstawienie jest oparte na mitologii nordyckiej oraz na zwyczajach i rytuałach ludności normańskiej z przełomu VII-XII wieku. Jest to swoisty kolaż, który w abstrakcyjny sposób zabiera widzów w podróż po sagach i mitach. Podobnie jak na inne indoeuropejskie systemy wierzeń, na mitologię nordycką składają się mity o bogach i boginiach, bohaterach, cudownych krainach, powstaniu oraz końcu świata. Możemy znaleźć tu m.in. historie olbrzymów i karłów, śmierć Baldura, perypetie Lokiego, proroczą przepowiednię Ragnaroku, jak i nawiązania do świąt i obrzędów obchodzonych przez Normanów na cześć swoich bogów. „Ravnfjær” (czyt.: ravmfjer) w języku norweskim oznacza „krucze pióra” co metaforycznie odnosi się do struktury spektaklu, ukazując mnogość i wielowarstwowość poruszanego tematu. Sam kruk jest symbolem śmierci, wojny, ale i mądrości. Jest także jednymi z atrybutów Odyna – boga Wszechojca, któremu towarzyszyły dwa kruki o imionach Hugin (Myśl) i Munin (Pamięć).

 

 

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia