ENG
A A A
 styczeń 2019 

Frysztak k. Rzeszowa/ Festiwal Wschód Kultury ESK 2018: Bezpłatny coaching dla tancerzy. Prowadzenie: Anatoliy Ivanov

19 czerwca 2018 - 22 czerwca 2018 | Frysztak k. Rzeszowa: Gminny Ośrodek kultury, ul. Byłych Więźniów Twierdzy Zakroczymskiej 1

Stowarzyszenie Artystyczne PoruszaMY ogłasza otwarty nabór na bezpłatny coaching, który poprowadzi ceniony choreograf, artysta baletu i pedagog,  Anatoliy Ivanov. Pięciodniowy warsztat dla tancerzy zostanie zakończony pokazem performatywnym w przestrzeni miejskiej Rzeszowa, podczas Festiwalu Wschód Kultury – ESK 2018. Zarówno warsztat, jak i działanie performatywne mają silne odniesienie do kultury ukraińskiej i są inspirowane Nocą Kupały. Ze względu na powiązanie obrzędowości słowiańskiej z siłami natury, performans odbędzie się w formie tanecznego pochodu w przestrzeni Fontanny Multimedialnej w Rzeszowie.


Deadline zgłoszeń: 3 czerwca 2018, godzina 24.00
Formularz zgłoszeniowy: http://tnij.at/272556
Wyniki naboru: 5 czerwca 2018
Kontakt: poruszamy.art@gmail.com

Warszawa: XIV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ZAWIROWANIA – odsłona letnia

19 czerwca 2018 - 27 czerwca 2018 | Warszawa: Ośrodek Zawirowania, ul. Belwederska 20/22/Plac Zamkowy

W tym roku organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca ZAWIROWANIA zdecydowali się podzielić wydarzenie na kilka części. Pierwsza z nich, letnia, odbędzie się w czerwcu, a druga, jesienna, pod koniec września.

 

Poznań/SBNT na Malcie 2018: Katarzyna Sitarz „Per-sona”

19 czerwca 2018 | godz. 17:00 | Poznań: Galeria 2, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie odbędzie się pokaz spektaklu Per-sona Katarzyny Sitarz. Per-sona wsłuchuje się w dźwięk głosu, w jego materialność a zarazem nieuchwytność. Daje czas i przestrzeń na wybrzmiewanie plastyczności głosu, który nieustannie wymyka się znaczeniom i rezonuje na poziomie afektów i emocji. Per-sona składa soniczną sygnaturę ciała, rozprasza ją, kształtuje na nowo, tak że przenika się ona z tym, co ją poprzedziło. Granice między tym, co wewnątrz, a tym, co na zewnątrz zacierają się. Głos jest obecnością wykraczającą poza ciało, penetrującą przestrzenie, otwierającą możliwości dla wspólnego brzmienia. Jest siłą jednoczącą sensualność i intymność; dynamiką wibrującą w przyjemności, brzydocie, pięknie czy szaleństwie, w tym, co znane i obce. Per-sona nieustannie pulsuje pomiędzy głosem ciała a ciałem głosu, pomiędzy tym, co (nie)widzialne a tym, co (nie)słyszalne.

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia