ENG
A A A
 sierpień 2019 

Kraków/V Festiwal „Materia Prima”: Théâtre du Corps Pietragalla-Derouault „Spotkanie z tobą było moim przeznaczeniem”

19 lutego 2019 - 20 lutego 2019 | godz. 20:30 | Kraków: Opera Krakowska, ul. Lubicz 48, Sala Kopułowa

Teatr Groteska w Krakowie zaprasza na polską premierę spektaklu Spotkanie z tobą było moim przeznaczeniem francuskiego Théâtre du Corps Pietragalla-Derouault, w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy „Materia Prima”. Co sprawia, że pewne wydarzenia mają wpływ na naszą przyszłość, a inne nie? Twórcy spektaklu, Marie-Claude Pietragalla i Julien Derouault, zabierają widzów w intymną podróż, podczas której stawiają pytania o fenomen pamięci. Sam spektakl jest opowieścią o sprawach najważniejszych: o człowieku, o samotności, wreszcie – o miłości.

Kraków/V Festiwal „Materia Prima”: les ballets C de la B, Festival de Marseille, Berliner Festspiele, Fabrizio Cassol, Alain Platel „Requiem pour L.”

19 lutego 2019 - 20 lutego 2019 | godz. 20:30 | Kraków: Centrum Kongresowe ICE Kraków, ul. Marii Konopnickiej 17, Sala Audytoryjna

Teatr Groteska w Krakowie zaprasza na niezwykłe wydarzenie, jakim jest Requiem pour L., prezentowane w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy Materia Prima. Czternastu muzyków z całego świata spotka się, by zrekonstruować ponadczasowe Requiem Mozarta, włączając w nie własne style muzyczne – jazz, operę i popularną muzykę afrykańską. To wyjątkowe wydarzenie artystyczne, wzbudzające aplauz publiczności w wielu miastach Europy, jest wspólnym dziełem znanego kompozytora Fabrizio Cassola i reżysera Alain Platela. Muzyce towarzyszy ruch – obrazy, które są wyrazem skojarzeń przywoływanych przez Requiem: od mszy żałobnej po masowy grób, w którym Mozart został pochowany.

 

Requiem pour L. zostało uznane za jedno z najważniejszych wydarzeń scenicznych ostatnich lat.

Wrocław/Wirtualny Teatr Historii: „MS Piłsudski” – widowisko z udziałem aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy - Premiera

20 lutego 2019 | Wrocław: Centrum Technologii Audiowizualnych, ul. Wystawowa 1 Studio im. Zbyszka Cybulskiego | Premiera

Centrum Technologii Audiowizualnych oraz Fundacja Koncept Kultura zapraszają na premierę projektu MS Piłsudski – Ukryta historia, który odbywać się będzie w ramach Wirtualnego Teatru Historii. Będzie to widowisko przygotowane w technologii virtual reality, opowiadające o najwspanialszym polskim transatlantyku MS „Piłsudski”. Statek nazywany był dumą odrodzonej Polski, a także ambasadą polskiej kultury na morzach i oceanach –  wystrój, meble, dzieła sztuki, a nawet popielniczki i karty dań, zaprojektowali do niego znani polscy artyści i architekci. W projekcie udział wzięli aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy: Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Artur Borkowski i Zbigniew Szymczyk. 

 

Wstęp na pokazy jest bezpłatny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia