ENG
A A A
 sierpień 2019 

Wrocław: II Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT

20 września 2018 - 23 września 2018 | BARBARA infopunkt / kawiarnia / kultura, ul. Świdnicka 8b / PUBliczny, Ruska 58/59/ Sala Teatru Laboratorium, Instytut im. Jerzego Grotowskiego Przejście Żelaźnicze, Rynek-Ratusz 27/ Studio Na Grobli, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, ul. Na Grobli

W dniach od 20 do 23 września odbędzie się II Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT. Podczas czterech festiwalowych dni na sześciu różnych scenach zaprezentowane zostaną inscenizacje znanych dramatów, adaptacje prozy, spektakle poetyckie i realizacje autorskich scenariuszy. 

 

Wstęp na festiwal jest bezpłatny

Kraków: Międzynarodowa konferencja „Re-writing Dance Modernism”

21 września 2018 - 22 września 2018 | Kraków: Uniwersytet Jagielloński, Collegium Novum, ul. Gołebia 24.

Instytut Muzyki i Tańca oraz Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na międzynarodową konferencję naukową Re-writing Dance Modernism. Konferencja będzie poświęcona próbie nowego spojrzenia na historię tańca modern. Tradycyjne historie modern dance pisane są z perspektywy najbardziej znanych jego centrów: Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Fenomen ten jednak miał bardzo międzynarodowy, a w zasadzie transnarodowy charakter, angażując twórców różnego pochodzenia i będących niemal nieustannie w ruchu między miastami, państwami i kontynentami. Właśnie ten ruch będzie głównym tematem obrad, w których udział wezmą badacze z Polski, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Izraela, Słowenii, Chorwacji i Czech. Ukażą oni lokalne, acz konstytutywne dla całości zjawiska, konteksty tanecznego modernizmu. Wśród gości specjalnych konferencji znajdą się Susan Manning (Northwestern University, Chicago), Matthew Isaac Cohen (Royal Holloway University of London), Susanne Franco (Università Ca’Foscari Venezia), Marion Kant (University of Pennsylvania), Lucia Ruprecht (University of Cambridge) i Małgorzata Leyko (Uniwersytet Łódzki).

Krotoszyn/Teatr Polska: Wrocławski Teatr Pantomimy „Pustka. Pustynia. Nic.” – reż. Leszek Bzdyl

21 września 2018 | godz. 18:00 | Krotoszyn: Krotoszyński Ośrodek Kultury, ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. 18

W ramach programu „TEATR POLSKA” odbędzie się przedstawienie Pustka. Pustynia. Nic w reżyserii Leszka Bzdyla. Spektakl powstał z wariacji na temat Dzienników Witolda Gombrowicza.

 

Pustka. Pustynia. Nic. jest próbą przełożenia formy i tematów, które frapowały autora Dzienników, na język pantomimy. Jest ciosem w językowe konteksty i uwikłania w twórczości Witolda Gombrowicza; jest skandalem i profanacją, próbą zagubienia człowieka w drugim, trzecim i czwartym człowieku. Niech wije się jeden przed drugim, niech klęka, niech nie ma wyjścia i drogi ucieczki.

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia