ENG
A A A
 wrzesień 2019 

Konferencja CST 2019: „Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku”

19 września 2019 - 21 września 2019 | godz. 10:00 | Warszawa: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza do udziału w trzydniowej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku. Wydarzenie jest okazją do spotkania w jednym miejscu badaczy i krytyków, artystów oraz producentów, którzy wspólnie spróbują podsumować zagadnienie rozwoju tańca i choreografii w Warszawie – od początku XX wieku aż do czasów współczesnych. Konferencja została podzielona na trzy części: naukową (kuratorka: Marta Seredyńska), praktyczną (kuratorka: Paulina Święcańska) i artystyczną (Agata Życzkowska); w programie: prelekcje, warsztaty, spektakle i spotkania.

 

Wstęp wolny, obowiązują zapisy: formularz zgłoszenia

Termin zgłoszeń: 8 września 2019 roku

Warszawa: Yumi Umiumare, Adam Sōmu Wojciński, Teatr Limen Butoh i goście „Super-Natural TEA”

21 września 2019 | godz. 14:00 | Warszawa: Służewski Dom Kultury, ul. Bacha 15

Super-Natural TEA to performans Yumi Umiumare z serii PopUp Tearoom, z udziałem Adama Sōmu Wojcińskiego, Teatru Limen Butoh i gości. To współczesny rytuał-performans łączący japońską ceremonię herbaty z działaniami artystycznymi.

 

Publiczność zostaje zaproszona do wypicia czarki zielonej herbaty, a podczas rytuału będą odbywać się pop-upy – surrealistyczne performanse przypominające sny. Widzowie-uczestnicy, pijąc herbatę, będą mogli zatrzymać się i zastanowić nad niezwykłymi rzeczami, super naturalnymi zjawiskami, których nauka nie może wyjaśnić.

 

Wstęp wolny.

Kraków: Małgorzata Haduch „Free The Dance & Voice” – autorski warsztat

21 września 2019 | godz. 15:00 | Kraków: Hurtownia Ruchu Studio Tańca, ul. Kącik 9, godz. 15.00-19.00

Małgorzata Haduch zaprasza do Krakowa na autorski warsztat Free The Dance & Voice, czyli: komponowanie ruchu, podążając za głosem. Komponowanie głosu, podążając za ruchem. Podczas weekendowego spotkania artystka zaproponuje uczestnikom praktyczne narzędzia wzbogacające ekspresję ruchową, bez narzucania estetyki i techniki tańca.  

 

Zapisy do 18 września na adres: studio@hurtowniaruchu.pl

 

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia