ENG
A A A
 czerwiec 2019 

Kina w Polsce/Bolshoi Ballet Live 2018-2019: „Dziadek do orzechów” – chor. Jurij Grigorowicz – transmisja

22 stycznia 2019 | Nasielsk: Kino Nowa

Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w cyklu Bolshoi Ballet Live pojawia się najbardziej świąteczny z baletów – Dziadek do orzechów. W tym roku ponownie na żywo w transmisji satelitarnej w nowej obsadzie solistów. W głównych partiach zobaczymy wybitnych solistów Bolszoj: Margaritę Szrajner w roli Maszy i Siemiona Czudina jako Księcia.

 

W wielu krajach nie ma Bożego Narodzenia bez gwiazdkowego spektaklu Dziadka do orzechów. Przedstawienia baletu Czajkowskiego przygotowują w tym okresie na całym świecie nie tylko profesjonalne zespoły baletowe, ale także szkoły tańca i amatorskie grupy. Mimo że dziś, inaczej niż za czasów Czajkowskiego, spektakl ten jest kierowany głównie do młodszych widzów, to nadal pozostaje jednym z najpoważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego.

Bytom/Opera Śląska: balet „Dziadek do orzechów” – chor. Henryk Konwiński

22 stycznia 2019 | godz. 11:00 | Opera Śląska | Bytom

Opera Śląska w Bytomiu zaprasza na balet Dziadek do orzechów w choreografii Henryka Konwińskiego. 

Poznań: Polski Teatr Tańca „No more tears” – reż. Iwo Vedral, chor. Krystyna Lama Szydłowska

22 stycznia 2019 | godz. 20:00 | Centrum Kultury ZAMEK | Poznań

Polski Teatr Tańca zaprasza na spektakl No more tears w reżyserii Iwo Vedrala i choreografii Krystyny Lamy Szydłowskiej. Autorska koncepcja spektaklu No more tears zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie Wieczór boski na realizację premiery w ramach Roku bogów 2018, którego organizatorem był Polski Teatr Tańca.

 

 

O spektaklu:

No more tears – obiecywała reklama szamponu na początku lat 90.

Promienny uśmiech Barbary Piaseckiej - Johnson, właścicielki koncernu, przybywającej do Polski w czerwcu 1989 roku dawał nadzieję, że bolesny proces ustrojowej transformacji również obędzie się bez łez.

Barbara – Polka z ujmującym uśmiechem, typowo polskim lub całkowicie amerykańskim, imigrantka, służąca w domu milionerów, wreszcie jedna z najbogatszych kobiet świata, wdowa po potentacie w branży farmaceutycznej, starszym od niej o ponad czterdzieści lat Sewardzie Johnsonie, kolekcjonerka dzieł sztuki, filantropka, dobrodziejka polskiej Solidarności.

W nowojorskim sądzie podczas niezwykle brutalnego procesu o spadek po mężu wprowadzi w konsternację amerykańskich prawników opisami wizji, których miała doświadczać w wieku piętnastu lat:

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia