ENG
A A A
 luty 2019 

Warszawa/Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski: Wystawa zbiorowa „Inne tańce”

28 kwietnia 2018 - 23 września 2018 | Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2.

Inne tańce to wystawa zbiorowa o jednym z najważniejszych zjawisk nowej sztuki w Polsce ostatnich lat: o śmiałych eksperymentach twórców tańca, teatru, performansu, sztuk wizualnych oraz muzyki eksperymentalnej, które ułożyły się w fenomen określany jako zwrot performatywny. Zostaną  na niej zaprezentowaneprace ponad dwudziestu artystek i artystów, m.in. Chóru Kobiet, Krzysztofa Garbaczewskiego, Anety Grzeszykowskiej, Komuny//Warszawa, Konrada Smoleńskiego, Aleksandry Wasilkowskiej, Wojtka Ziemilskiego i Marty Ziółek.

Łódź/Teatr Chorea: „Jak w ulu!” – warsztaty taneczno-ruchowe

10 maja 2018 - 19 sierpnia 2018 | Łódź: Teatr CHOREA, ul. Tymienieckiego 3

Stowarzyszenie Teatralne CHOREA zaprasza na warsztaty z zakresu tańca, muzyki, teatru oraz ekologii, skierowane do osób niewidomych i słabowidzących oraz młodych animatorów z województwa łódzkiego w ramach cyklu edukacyjno-integracyjnych i interdyscyplinarnych warsztatów Jak w ulu!. Tematem przewodnim warsztatów będą pszczoły, ich środowisko oraz znacząca rola tych owadów w życiu człowieka i ich wpływ na ekosystem.

 

Zapisy:pon-pt: 12.00-18.00:

chorea.warsztaty@gmail.com,

+48 506 103 207

 

Warszawa/ Wystawa „Inne tańce”: Dyskusja „Dostrzeżenie zjawiska. Instytucjonalność zwrotu performatywnego”

22 maja 2018 | godz. 18:00 | Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Pracownia, ul. Jazdów 2.Pracownia mieści się na parterze Zamku Ujazdowskiego, za księgarnią, naprzeciwko wejścia do sali wystawowej.

Dostrzeżenie zjawiska. Instytucjonalność zwrotu performatywnego to pierwsze spotkanie z cyklu dyskusji towarzyszących wystawie Inne tańce. Wystawa odnosi się do jednego z najważniejszych zjawisk nowej sztuki w Polsce ostatnich lat: śmiałych eksperymentów twórców tańca, teatru, performansu, muzyki oraz sztuk wizualnych, które ułożyły się w rozległy fenomen określany jako zwrot performatywny. Artyści pokazywani na wystawie dokonują reinterpretacji rodzimych tradycji sztuk performatywnych. Celem spotkania jest nakreślenie roli instytucji rozumianych zarówno jako miejsca prezentacji prac, jak i inicjatywy oddolne (np. off-space’y), festiwale czy inicjatywy kuratorskie w kształtowaniu nowych zjawisk w sztuce. Dyskusji poddane zostaną również kwestie dotyczące tworzenia narzędzi komunikacji podkreślających widzialność nowych zjawisk.

 

Udział wezmą: Joanna Leśnierowska, Agnieszka Sosnowska, Grzegorz Laszuk

Moderacja: Marta Keil

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia