ENG
A A A
 styczeń 2020 

Wrocław/Opera Wrocławska: „Gra w karty / Święto wiosny” – chor. Jacek Przybyłowicz / Ivgi&Greben

22 maja 2019 | godz. 19:00 | Opera Wrocławska | Wrocław

Opera Wrocławska zaprasza na wieczór składający się z dwóch baletów do muzyki Igora Strawińskiego Gra w karty / Święto wiosny. Mimo różnej treści, obydwa dzieła łączy jedna historia – oba poniosły fiasko podczas swoich premier, jednak oba przetrwały próbę czasu. Święto wiosny zostało uznane za jedno z największych arcydzieł, które zmieniło bieg historii muzyki i tańca. Premiera łączy w oryginalny sposób dwie kompozycje, z choreografiami przygotowanymi przez Jacka Przybyłowicza (Gra w karty) i duet Ivgi&Greben (Święto wiosny). Dwie różne estetyki, pozwalające zespołowi baletu zaprezentować się w odmiennych stylach, wymagających różnych umiejętności technicznych i scenicznych.   

Poznań/Rok Wyklętych 2019: Polski Teatr Tańca „Obiecana Ziemia Obiecana” – reż. Katarzyna Raduszyńska, chor. Artur Bieńkowski - Premiera

22 maja 2019 | godz. 20:00 | Poznań: Aula Artis, ul. Kutrzeby 10 | Premiera

Polski Teatr Tańca zaprasza na pokaz pierwszego spektaklu stworzonego w ramach „Roku Wyklętych 2019”. Obiecana Ziemia Obiecana to teatralna epopeja, pokazująca wyklęcie Ziemi przez gatunek ludzki. Twórcami spektaklu są zwycięzcy konkursu na realizację premiery w Polskim Teatrze Tańca w „Roku Wyklętych 2019”: Katarzyna Raduszyńska, reżyserka teatralna i dramatopisarka, Artur Bieńkowski, tancerz i choreograf związany z Teatrem ROZBARK oraz scenograf i kostiumograf Paweł Walicki.

 

O spektaklu:

Przez 200 tysięcy lat naszej bytności na Ziemi dokonaliśmy rzeczy absolutnie wspaniałych i dobrych, ale również niewyobrażalnie złych. Wykluczenie, kiedyś znane jako selekcja naturalna, stało się jedną z podstawowych zasad, rządzących naszym dzisiejszym światem. My, homo sapiens jesteśmy rzeczywiście najbardziej rozwiniętym gatunkiem, który kiedykolwiek zasiedlał naszą planetę, ale zapomnieliśmy, że wraz z przywilejami idą w parze także obowiązki. Wciąż chętnie korzystamy z przywilejów, przyjmujących niekiedy karykaturalne formy takie jak wyzysk, niewolnictwo, rasizm, cenzura, dyskryminacja, prawo do stawiania się ponad innych i karania ich, deportacje i wiele, wiele innych. Próbując zrozumieć, dlaczego tak bardzo poniosła nas pycha i przekonanie o własnej omnipotencji, twórcy spektaklu patrzą na pojęcie wykluczenia nie tylko z punktu widzenia wykluczonych, ale przede wszystkim tych wykluczających.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia