ENG
A A A
 styczeń 2019 

Warszawa/Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski: Ula Sickle „Wolne gesty” – wystawa choreograficzna

3 marca 2018 - 25 marca 2018 | Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2. Wtorek, środa, piątek, sobota, niedziela w godz.14.00-19.00, czwartki w godz. 16.00–21.00.

Wolne gesty to wystawa choreograficzna, aktywowana przez grupę tancerzy przez pięć godzin każdego dnia otwarcia instytucji dla publiczności. Punktem wyjścia jest pytanie o to, jak ideologie wpisują się w nasze ciała i język. Dziełami sztuki nie są tu ciała performerów czy obiekty, ale wypowiadane teksty literackie, gesty i ruch. Pierwsza indywidualna wystawa Uli Sickle, kanadyjskiej artystki polskiego pochodzenia, prezentowana w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, konfrontuje się z problemem utraty indywidualnej i grupowej umiejętności skutecznego działania we współczesnych czasach.

Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2018: Bonnie Buckner & Anna Nowicka „Relacje, czyli opowieść o ciele i jego perspektywie” – coaching

19 marca 2018 - 23 marca 2018 | Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42.

Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają do udziału pierwszej sesji Alternatywnej Akademii Tańca 2018 – coachingu Relacje, czyli opowieść o ciele i jego perspektywie, który poprowadzą współnie Bonnie Buckner i Snna Nowicka. arsztat jest połączeniem wielowymiarowej pracy z wyobraźnią z pogłębioną eksploracją ruchową. Relacje przenikają wszystko – życie rodzinne, kontakty z przyjaciółmi, społecznością i przyrodą. Mogą być pełne harmonii albo napięcia. Budowanie relacji zaczyna się od nas samych, a w szczególności od naszych ciał, od ucieleśnionej perspektywy, którą przyjmiemy. Ciało jest złożonym, wielowarstwowym i płynnym narzędziem pozwalającym nam być w świecie i aktywnie go współtworzyć. Łączy w sobie wiele funkcji, układów, rytmów, przestrzeni i punktów widzenia. Ciało jest naszym drogowskazem: pokazuje, czy coś działa, czy nie, oraz w jaki sposób możemy to zmienić. Jedno spojrzenie do wewnątrz daje natychmiastową odpowiedź, rozjaśnia niezrozumiałą sytuację, oferuje rozwiązanie. Relacje, które tworzymy „na zewnątrz” mają odzwierciedlenie w relacjach „wewnętrznych”; a wyobrażenia płynące z naszego ciała wpływają na stosunki z innymi ludźmi.

Olsztyn/XXVI Olsztyńskie Spotkania Teatralne: Marlena Bełdzikowska „Przed jutrem” i Witold Jurewicz „Poniżej nieba, czyli seks po polsku”

23 marca 2018 | godz. 17:00 | Olsztyn: Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4

Podczas XXVI Olsztyńskich Spotkaniach Teatralnych zostaną pokazane dwa spektakle jednego wieczoru, w których wystąpią studenci Choreografii i technik tańca z Akademii Muzycznej w Łodzi: Przed jutrem Marleny Bełdzikowskiej i Poniżej nieba, czyli seks po polsku Witolda Jurewicza. Spektakl w reżyserii Witolda Jurewicza, z jego choreografią, stworzony został w 1997 roku. W oryginale wykonywany przez tancerzy Teatru Tańca ALTER – grupy założonej przez Witolda Jurewicza w roku 1985, skupiającej się od samego początku na poszukiwaniu nowych form wyrazu w tańcu, wykorzystującej w swoich spektaklach m.in. improwizacje. Choreografie teatru ALTER, często pełne humoru, pokazują, jak bawić się życiem, jak z przymrużeniem oka traktować swoje błędy i śmiać się z samego siebie.

 

 

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia