ENG
A A A
 styczeń 2019 

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018/5 odsłon współczesności: Technika Flying Low – warsztaty dla osób średniozaawansowanych. Prowadzenie: Małgorzata Haduch

23 kwietnia 2018 | godz. 14:45 | Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32, w godz. 14.45-16.15.

W ramach programu Centrum Sztuki Tańca w 2018 roku zaprasza do udziału w cyklu 5 odsłon współczesności, których uczestnicy będą mogli poznać się 5 różnych technik tańca współczesnego. W kwietniu organizatorzy zapraszają do udziału w warsztatach z techniki Flying Low Davida Zambrano, prowadzonych przez tancerkę i choreografkę Małgorzatę Haduch.

 

Wstęp jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona!
Zapisy na warsztaty

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018/ Konferencja – część artystyczna: Magda Jędra „Królestwo”

23 kwietnia 2018 | godz. 18:00 | Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32, Scena Broadway.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na pokaz spektaklu Magdy Jędry Królestwo. Spektakl prezentowany będzie w ramach części artystycznej konferencji CST pt. „Taniec w Warszawie. Społeczeństwo, edukacja, kultura”.

 

O spektaklu: Historia toczyła się z grubsza przewidywalnym torem aż do swojego końca, a więc do czasu, w którym z tym właśnie czasem i otaczającą nas przestrzenią zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Porządek oparty na koherencji tych dwóch wielkości okazał się rzeczą nietrwałą. Jak coś może się popsuć to podobno się popsuje. Tak było i tym razem. Świat mocno przyspieszył a zwielokrotniona siła odśrodkowa coraz mocniej zaczęła zaciskać węzły jego poplątanej struktury. Otoczone post-chaosem performerki starają się poskładać w spójną całość fragmenty zapamiętanego świata. Żyć w bezkrólewiu bez prawdy i porządku jest rzeczą nieznośną. Cywilizacyjna tendencja do rekonstruowania porządku, budowania lepszej formy organizacji i poszukiwania światów w homeostazie składa obietnicę spokoju czy choćby iluzorycznej pewności.

 

 

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018/ Konferencja – część artystyczna: Tomasz Bazan „Project Monster”

23 kwietnia 2018 | godz. 19:30 | Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32, Sala Marzyciel.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na pokaz spektaklu Tomasza Bazana Project Monster. Spektakl prezentowany będzie w ramach części artystycznej konferencji CST pt. „Taniec w Warszawie. Społeczeństwo, edukacja, kultura”.

 

O spektaklu: Kim jest on i kim są oni?/ Jak on postrzega ich i oni jego – i czy rzeczywiście dochodzi tu do spotkania?/ Naszym celem jest rozszczelnienie tej pozornej oczywistości. Niech on stanie się dla was medium: urzeczywistni to, czego sami się boicie, co was żenuje, czego sami nigdy byście nie zrobili. Czy wtedy będziecie bliżej siebie, a może dalej? Jesteście bezpieczni w konwencjonalnej sytuacji widz – artysta. Czy na pewno?

 

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia