ENG
A A A
 wrzesień 2019 

Warszawa/Ruch w Instytucie 2019: Marta Ziółek „Oddech, zamknięte oczy, eksplozja: ćwiczeniachoreograficzne” – warsztaty

23 września 2019 | godz. 09:00 | Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego | Warszawa

W cztery poniedziałki września, w ramach jesiennego cyklu Ruch w Instytucie 2019, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza do udziału w warsztatach z Martą Ziółek zatytułowanych Oddech, zamknięte oczy, eksplozja: ćwiczeniachoreograficzne. Prowadząca zaproponuje uczestnikom hybrydową technikę wzmacniającą świadomość ciała, jego siłę, energię i uważność. Będzie to holistyczne spotkanie ze sobą i swoim ciałem, transowa praktyka taneczna, praca z oddechem, głosem i emocjami – rusz się, reaguj, czuj i doświadczaj

 

Bilety: pojedyncze zajęcia – 30 zł (osoby powyżej 60. roku życia – 15 zł), karnet na miesiąc – 100 zł do nabycia na www.instytut-teatralny.pl oraz w księgarni „Prospero” w Instytucie Teatralnym.

Warszawa: Premiera książki „Gerard Wilk. Tancerz” Zofii Rudnickiej

23 września 2019 | godz. 18:00 | Warszawa: Teatr Wielki – Opera Narodowa, plac Teatralny 1

Wydawnictwo Krytyki Politycznej i Teatr Wielki – Opera Narodowa zapraszają na spotkanie wokół książki Zofii Rudnickiej o Gerardzie Wilku. Jej bohater był gwiazdą Teatru Wielkiego w Warszawie, ale tańczył też w rozrywkowych programach telewizyjnych. Pojawił się w filmach Andrzeja Wajdy i Stanisława Barei, bywał fotomodelem Barbary Hoff. Uwielbiany przez kobiety i mężczyzn. U szczytu kariery wyemigrował z Polski, by wejść na taneczny Olimp i znaleźć się w zespole Maurice’a Béjarta. Z Baletem XX wieku zwiedził cały świat. Przyjaciółka i partnerka sceniczna Wilka, Zofia Rudnicka, przypomina tancerza i otaczający go świat.

 

Podczas spotkania  rozmowę z autorką poprowadzi Maciej Ulewicz. Fragmenty książki przeczyta Maria Pakulnis.

Oświęcim/„MY | WY on tour”: Krakowski Teatr Tańca „MY | WY”

23 września 2019 | godz. 19:00 | Oświęcim: Oświęcimskie Centrum Kultury, ul. Jędrzeja Śniadeckiego 24

Krakowski Teatr Tańca zaprasza na spektakl MY | WY w choreografii Eryka Makohona, który zostanie pokazany w ramach trasy MY | WY on tour.

 

Punktem wyjścia w kreacji spektaklu MY | WY był temat polaryzacji społecznej w dzisiejszej Europie na przykładzie polaryzacji polskiego społeczeństwa drugiej dekady XXI wieku. MY | WY wraca do pozornie klasycznego układu „MY-scena” – „WY-widownia” z jednoczesnym nadaniem tej sytuacji nowej funkcji. Pieśń ludowa poddana nowej muzycznej aranżacji kompozytora Michała Paducha i wykonywana na żywo przez performerkę Paulinę Dziubę to w koncepcji Makohona kolejny z czynników twórczych, budujących następny poziom znaczeniowy związany z kwestią podziału: podziału między tradycją a współczesnością; między polskością a duchem szerszej wspólnotowości.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia