ENG
A A A
 sierpień 2019 

Kina w Polsce/Bolshoi Ballet Live 2018-2019: „Dziadek do orzechów” – chor. Jurij Grigorowicz – transmisja

24 stycznia 2019 | Kraków: Kino Kijów. Centrum

Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w cyklu Bolshoi Ballet Live pojawia się najbardziej świąteczny z baletów – Dziadek do orzechów. W tym roku ponownie na żywo w transmisji satelitarnej w nowej obsadzie solistów. W głównych partiach zobaczymy wybitnych solistów Bolszoj: Margaritę Szrajner w roli Maszy i Siemiona Czudina jako Księcia.

 

W wielu krajach nie ma Bożego Narodzenia bez gwiazdkowego spektaklu Dziadka do orzechów. Przedstawienia baletu Czajkowskiego przygotowują w tym okresie na całym świecie nie tylko profesjonalne zespoły baletowe, ale także szkoły tańca i amatorskie grupy. Mimo że dziś, inaczej niż za czasów Czajkowskiego, spektakl ten jest kierowany głównie do młodszych widzów, to nadal pozostaje jednym z najpoważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego.

Bytom/Opera Śląska: balet „Dziadek do orzechów” – chor. Henryk Konwiński

24 stycznia 2019 | godz. 11:00 | Opera Śląska | Bytom

Opera Śląska w Bytomiu zaprasza na balet Dziadek do orzechów w choreografii Henryka Konwińskiego. 

Poznań: Polski Teatr Tańca „Dlaczego na trzy, skoro na dwa?” – czwartkowe rozmowy o tańcu

24 stycznia 2019 | godz. 18:30 | Centrum Kultury ZAMEK | Poznań

Co łączy szalonego oberka z chocholim tańcem? Między innymi nad tym pytaniem zastanowią się uczestnicy kolejnego spotkania z cyklu czwartkowych rozmów o tańcu, organizowanych przez Polski Teatr Tańca. Najbliższe, 24 stycznia, poświęcone będzie spektaklowi  Wesele. Poprawiny w reżyserii Michała Libera, a zwłaszcza jego ruchowej strukturze. Do udziału w rozmowie, która poprzedzi kolejną prezentację spektaklu, zaproszeni zostali Iwona Pasińska, choreografka i Leszek Rembowski, znawca stylów i technik tańców ludowych i narodowych.

 

Bezpośrednio po spotkaniu, o godz. 20, widzowie będą mogli obejrzeć spektakl Wesele. Poprawiny. http://www.taniecpolska.pl/wydarzenia/show/15364

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia