ENG
A A A
 marzec 2019 

Lublin/XIV SOFT „Kontestacje”: „Ciało-Ruch-Przestrzeń. Wolność!” – konferencja naukowa

24 kwietnia 2018 - 25 kwietnia 2018 | godz. 09:30 | Lublin: Sala Widowiskowa, Inkubator Medialno-Artystyczny, ul. Radziszewskiego 16.

Fundacja tanTHEO oraz Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” zapraszają na XIIV Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje”, w  ramach którego odbędzie się konferencja naukowa Ciało–Ruch–Przestrzeń. Wolność!.  Konferencja poruszać będzie tematy związane z ciałem, ruchem, przestrzenią i wolnością w teatrze, w działaniach teatralnych i parateatralnych. Ma służyć jako przyczynek do analizy roli tych czterech elementów we współczesnej twórczości scenicznej. Konferencji towarzyszyć będzie promocja książki Refleksje (około)teatralne pod redakcją mgr Joanny Dominiki Belzyt i mgr Urszuli Motyki, stanowiącej zbiór artykułów wygłoszonych podczas konferencji naukowych organizowanych w ramach trzech poprzednich edycji Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Kontestacje” w Lublinie.

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018: Konferencja „Taniec w Warszawie. Społeczeństwo, edukacja, kultura” – część naukowa, dzień II

24 kwietnia 2018 | godz. 10:00 | Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32, sala konferencyjna, II piętro, w godz.10.00-16.00 (z dwiema przerwami)

Konferencja „Taniec w Warszawie. Społeczeństwo, edukacja, kultura” organizowana jest przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie w ramach programu rozwoju refleksji nad tańcem. Trzydniowa konferencja w 2018 roku skoncentruje się na tematyce edukacji tanecznej i funkcjonowaniu tańca w życiu społecznym stolicy. Konferencja składać będzie się z trzech części – naukowej (referaty i dyskusje panelowe), praktycznej (warsztaty taneczne) i artystycznej (pokazy spektakli). Organizatorką i kuratorką całej konferencji jest dyrektorka Centrum Sztuki Tańca, Paulina Święcańska. Na część teoretyczną obowiązuje rejestracja.

 

Osoby zainteresowane udziałem w części naukowej konferencji proszone są o rejestrację pod adresem konferencja@centrumsztukitanca.eu

 W tytule maila należy wpisać: „Konferencja CST – rejestracja”. Wstęp jest bezpłatny.

Kraków/Cracovia Danza: Balet Dworski „Cracovia Danza” – „W starym kinie” – chor. Romana Agnel, Dariusz Brojek

24 kwietnia 2018 | godz. 19:00 | Kraków: Krakowski Teatr Variété, ul. Grzegórzecka 71.

W ramach cyklu Cracovia Danza: dla tańca spektakl W starym kinie zostanie zaprezentowany dwukrotnie. Najpiękniejsze piosenki międzywojennej Polski, znane głównie z licznych filmów, w tanecznej interpretacji Baletu „Cracovia Danza”, składają się na spektakl W starym kinie. Widowisko w choreografii Romany Agnel i Dariusza Brojka, w scenografii i z kostiumami projektu Moniki Polak-Luścińskiej, jest taneczną podróżą w świat przedwojennego polskiego kina, pełnego znanych przebojów, które do dziś wzruszają i bawią.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia