ENG
A A A
 maj 2019 

Kraków: Przegląd filmów tańca „Dance Moments 2018” – Mężczyźni nie umieją tańczyć?

24 maja 2018 | godz. 18:00 | Kraków: Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3 a

Goethe Institut we współpracy zaprasza na przegląd filmów tańca It’s dancing men odbywającego się w ramach Dance Moments. Jego bohaterowie udowadniają dobitnie, że tak nie jest. Program, który przygotowała Christiane Hartter z Archiwum Tańca w Kolonii ukazuje nie tylko, jak wielkie możliwości estetyczne stwarza taniec, lecz także, w jak wyrafinowany sposób można pokazać taniec mężczyzn na scenie. Mężczyźni nie umieją tańczyć? Przekonajmy się, że tak nie jest!

Wrocław/ XII Mandala 2018: Maria Mavridou – warsztaty z improwizacji

24 maja 2018 | godz. 18:30 | Wrocław: Instytut Uprawy i Nawożenia Gleby, ul. Orzechowa 61

Centrum Inicjatyw Artystycznych zaprasza w ramach XII Mandala Performance Festival na warsztaty z improwizacji, które poprowadzi Maria Mavridou (Grecja). Wstęp bezpłatny.

 

 

Miejsce: Instytut Uprawy i Nawożenia Gleby, ul. Orzechowa 61, Wrocław 50 -540/wejście na teren bramą dokładnie naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 90

 Zapisy: atutysztuki@gmail.com

Poznań/Polska Sieć Tańca 2018: Teatr ROZBARK „Fast Food Foot” – chor. Anna Piotrowska

24 maja 2018 | godz. 19:00 | Poznań: Studio Słodownia 3, ul. Półwiejska 42

Polska Sieć Tańca to sformalizowana forma współpracy ośrodków, wspierających sztukę tańca w naszym kraju. W ramach programu prezentacji, realizowanych w ramach Sieci w 2018 roku w Starym Browarze w Poznaniu pokaże spektakl Fast Food Foot w reżyserii i choreografii Anny Piotrowskiej.

 

Anna Duda („Obserwatorium krytyczne”) o spektaklu:

„Popkulturowe nawiązanie do fast food to nie refleksja nad tym, jak się odżywiamy. To metafora prędkości, z jaką pochłaniamy obrazy i przyjemności, z jaką wchodzimy w to, co podsuwają nam masowe media. Wyjściową tworzonego spektaklu jest swobodna struktura TV show z wszystkimi tego konsekwencjami. Postaci, w jakie wcielają się tancerze poruszać się będą w tym świecie w rytmie znanych hitów disco. Pozorna obecność kamery i częsta zmiana treści nada poszczególnym scenom surrealistycznego charakteru.

« poprzednia12345następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia