ENG
A A A
 luty 2019 

Poznań/Polski Teatr Tańca/„Odpowiednie dać tańcowi słowo”: „Jak myśli ciało? Początek wieku w tańcu: nowe perspektywy czy powracające idee?”

25 stycznia 2018 | godz. 18:00 | Poznań: Studio Baletowe Polskiego Teatru Tańca, ul. Kozia 4.

Odpowiednie dać tańcowi słowo to cykl rozmów  poruszających zagadnienia związane z eksperymentalną sztuką tańca współczesnego. Podczas styczniowego panelu dyskusyjnego jego uczestniczki  będą rozmawiać o nowo wydanej przez Muzeum Sztuki w Łodzi książce Poruszone ciała. Choreografie nowoczesności, powiązanej z wcześniejszą wystawą o tej samej nazwie, oraz konferencją naukową. Gośćmi spotkania będą: Katarzyna Słoboda, redaktorka i kuratorka związana z Muzeum Sztuki w Łodzi, Karolina Bilska, Joanna Leśnierowską oraz tradycyjnie Iwona Pasińska (dyrektor Polskiego Teatru Tańca) i Anna Królica (moderatorka). Publikacja podejmuje kilka wątków: jej redaktorka stawia kluczowe pytanie –  jak myśli ciało? Interesuje ją ono także w perspektywie historycznej, a zatem: Co poruszało ciało w pierwszej połowie XX wieku? Podczas spotkania uczestniczki wraz z widownią będą szukać odpowiedz na to pytanie, a także przywoływać słowa i konteksty przypomniane przez autorki i autorów esejów opublikowanych w książce.

Warszawa/Muzeum POLIN: Adi Weinberg-Prejna „GaGa/people” – cykl zajęć

25 stycznia 2018 | godz. 18:30 | Warszawa: Klubokawiarnia Muzeum POLIN, ul. Mordechaja Anielewicza 6

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na cykl zajęć GaGa people, które poprowadzi Adi Weinberg-Prejna. GaGa jest nowym sposobem na zdobycie samoświadomości poprzez ciało. Gaga tworzy ramy dla odkrywania i wzmacniania ciała: zwiększa elastyczność, wytrzymałość i zwinność, jednocześnie rozbudzając zmysły i wyobraźnię.  Zajęcia GaGa/people są otwarte dla osób od lat 16, niezależnie od ich doświadczenia w tańcu lub innych formach ruchu. Uprzednie doświadczenie, umiejętności lub trening taneczny nie są wymagane.

 

Bilety: 30 zł do nabycia przez stronę Muzeum

UWAGA: Brak możliwości zakupu biletów w kasach Muzeum bezpośrednio przed zajęciami. W czwartki kasy czynne do godz. 18.00.

Organizatorzy proszą o nierejestrowanie zajęć sprzętem foto lub audio/wideo.

 

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia