ENG
A A A
 czerwiec 2019 

Warszawa: Stowarzyszenie Sztuka Nowa „Pompa funebris”

25 stycznia 2019 - 26 stycznia 2019 | godz. 20:00 | Warszawa: Teatr Druga Strefa, ul. Magazynowa 14 A

Stowarzyszenie Sztuka Nowa zaprasza na spektakl Pompa funebris – politycznie (nie)zaangażowany ceremoniał pogrzebowy, w którym osobiste mitologie są radykalnie przetwarzane w odosobnionych mikroceremoniach żałobnych.

 

Twórcy dekonstruują sarmacko-populistyczną instytucję staropolskich obrzędów pogrzebowych pompae funebre, z przełomu XVII i XVIII wieku i konfrontują ją z kontekstem komunikacyjnej próżni i kryzysu politycznego. Tworzą świat pozbawiony cieni  – przeszłości, pamięci i postpamięci. Monochromatyczna, prześwietlona przestrzeń staje się miejscem, w którym pasywne oczekiwanie jako forma przetrwania przeistacza się w bierny opór. Pozbawiona sensu werbalizacja emocji kształtuje mikrokosmos nowych kodów i gestów. Pozornie bierne ciało i pasywny umysł ostatecznie przeciwstawiają się odrętwieniu.

Bytom/Opera Śląska: Beijing Dance Academy „Guo Feng”

26 stycznia 2019 | godz. 18:00 | Opera Śląska | Bytom

Opera Śląska w Bytomiu zaprasza na wyjątkowy spektakl baletowy – Guo Feng w wykonaniu tancerzy z Beijing Dance Academy, jednej z największych szkół tańca na świecie i jednocześnie najlepszej i najważniejszej szkoły tańca w Chinach. Spektakl Guo Feng oparty jest na pieśniach miłosnych, pochodzących ze starożytnego chińskiego zbioru pieśni, wierszy i hymnów Shi Jing. Choreografowie Beijing Dance Academy w Guo Feng połączyli proste pieśni ludowe w jednolitą całość, aby za pomocą nowoczesnych, oryginalnych środków choreograficznych przedstawić barwne życie Chińczyków z tamtego okresu. Taniec i starożytna poezja łączą się w tym spektaklu w uniwersalnym, globalnie zrozumiałym języku ciała.

Łódź/Teatr Wielki w Łodzi: „Ścieżki życia” – chor. Tamás Juronics, Bogumiła Szaleńczyk

26 stycznia 2019 | godz. 18:30 | Teatr Wielki w Łodzi | Łódź

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na wieczór baletowy Ścieżki życia w choreografii Tamása Juronicsa i Bogumiły Szaleńczyk. Wieczór składa się z dwóch części: Carmina Burana (chor. Tamás Juronics) i The Way of Life (chor. Bogumiła Szaleńczyk). 

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia