ENG
A A A
 styczeń 2019 

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018: Otwarty pokaz pracy warsztatowej z Takako Matsudą

26 lutego 2018 | godz. 16:15 | Warszawa: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, Dom Kultury Kadr ,sala taneczna Tańcząc w Ciemnościach – 307 ul. Gintrowskiego 32.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na otwarty pokazu pracy warsztatowej z tancerką, choreografką tańca współczesnego, Takako Matsudą. Pokaz stanowi zwieńczenie pokazu całomiesięcznej pracy warsztatowej realizowanej w ramach cyklu warsztatów 5 odsłon współczesności. W lutym uczestnicy mają okazję, pod okiem Takako Matsuda, badać technikę José Limóna. W ramach pokazu zaprezentowane zostaną elementy właśnie tej techniki tańca współczesnego. Pokaz skierowany jest do szerokiej publiczności zainteresowanej tańcem współczesnym lub też do tych, którzy poszukują i badają różne formy tańca. Podczas pokazu publiczność zostanie zaproszona do wypróbowania prostych ruchów, które pozwolą poczuć rozluźnianie ciała nawet w codziennych ruchach. Wykorzystanie pędu i luzu w ciele pozwoli na odczucie prędkości i dynamiki ciała.

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018: Aleksandra Bożek-Muszyńska „Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji”

26 lutego 2018 | godz. 18:00 | Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na pokaz spektaklu Aleksandry Bożek-MuszyńskiejDzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji. Punktem wyjścia do pracy nad projektem była próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: na co przyjdzie jeszcze czas? Poszukiwania ruchowe poprzedziła praca badawcza oraz wywiad przeprowadzony na grupie kobiet z pokolenia 50+ oraz 30+. Inspiracją dla poszukiwań ruchowych była estetyka kampu, zwłaszcza jej aspekt wizualny i swoista naiwność. Po spektaklu odbędzie się rozmowa z artystką.

 

Kraków/Balet Dworski „Cracovia Danza”: „Czas na taniec!” – „Profesor Janina Strzembosz. Wspominamy”

26 lutego 2018 | godz. 19:00 | Kraków: Klub Aktora „Loża”, Rynek Główny 41

Balet Dworski „Cracovia Danza” zaprasza na spotkanie Czas na taniec!, które poświęcone będzie pamięci Pani Profesor Janiny Strzembosz w 110. rocznicę urodzin. Janina Strzembosz była tancerką, uczennicą Isadory Duncan, fantastyczną pedagog tańca, która wprowadziła w życie zawodowe wielu tancerzy, legenda Polski i Krakowa. Jej życie to historia XX wieku, obfitująca w zaskakujące zwroty akcji, pełna bohaterów znanych ze stron encyklopedii, takich, jak m.in.: Richard Strauss, Ignacy Jan Paderewski, Artur Rubinstein czy Karol Szymanowski. 

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia