ENG
A A A
 styczeń 2019 

Białystok/XV Festiwal „Kalejdoskop”/Scena dla tańca 2018/„Sideways Rain Tournée”: Guilherme Botelho i polscy tancerze „Sideways Rain”

26 kwietnia 2018 | godz. 19:00 | Białystok: Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1

W ramach XV Festiwalu „Kalejdoskop” 2018 Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na pokaz nowej wersji spektaklu Guilherme’a Botelho Sideways Rain z udziałem polskich tancerzy/performerów. Inicjatorem projektu artystycznej wymiany pomiędzy szwajcarskim zespołem Alias a polskimi tancerzami jest Fundacja Ciało/Umysł i zespół Alias. Premiera odbyła się podczas XV Festiwalu Ciało/Umysł. Dzieło  Guilherme’a Botelho z 2010 roku zostało zaadaptowane na Festiwalu Ciało/Umysł w 2016 roku w Warszawie z udziałem polskich tancerzy. Prezentacja otwiera polskie tournée spektaklu, w ramach którego ponadto odbędą się prezentacje w Siedlcach, Lublinie i Kielcach.

 

 

Warszawa/Wszystkie Mazurki Świata: Koncert „Dialogi na tańce polskie. Ludowe versus narodowe”

26 kwietnia 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Centralna Biblioteka Rolnicza, ul. Krakowskie Przedmieście 66

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata zaprasza na koncert Dialogi na tańce polskie. Ludowe versus narodowe. W koncercie organizatorzy chcą pokazać zarówno tę różnorodność jak i jedność – tak na poziomie tańca, jak i muzyki. Od czasu gdy w pierwszej połowie XIX wieku pojawiło się pojęcie „tańców narodowych” choreografowie zaczęli aranżować tańce do celów scenicznych i je zapisywać, dzięki temu wiele z nich przetrwało, chociaż nieraz w zmienionej formie. Obyczaje taneczne polskich dworów i wsi, salonów i karczm przez kilka stuleci przeplatały się i inspirowały wzajemnie, pozostając zarazem odrębnymi jakościami. Tańce polskie – i te dworskie, i te wiejskie - były bardzo istotnym elementem polskiej tożsamości. Również współcześnie mogą stanowić ważny element polskiej kultury i przemawiać do naszej wrażliwości.

 

Lublin/XIV SOFT „Kontestacje”: Teatr My – Persony „CIAŁO”

26 kwietnia 2018 | godz. 19:45 | Lublin: ACK Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16.

Fundacja tanTHEO oraz Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” zapraszają na XIIV Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje”, w  ramach którego grupa Teatr My – Persony pokaże spektakl CIAŁO w choreografii Joanny Belzyt. CIAŁO to spektakl improwizacji ruchowej i symboliki ciała z elementami improwizacji kontaktowej.

 

O spektaklu:

Ciało i cielesność w ostatnich czasach coraz częściej utożsamiane jest jedynie z seksualnością, płodnością; często jest uprzedmiotawiane i traktowane instrumentalnie; pozbawiane całej palety emocjonalności, wrażliwości i piękna...

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia