ENG
A A A
 luty 2019 

Szczecin: Opera na Zamku „Alicja w Krainie Czarów” – muz. Przemysław Zych, chor. Jacek Tyski

27 stycznia 2018 | godz. 17:00 | Szczecin: Opera na Zamku, Zamek Książąt Pomorskich, ul. Korsarzy 34

Balet Przemysława Zycha Alicja w Krainie Czarów w choreografii Jacka Tyskiego, solisty i choreografa Polskiego Baletu Narodowego. Balet zrealizowanyzostał na motywach powieści Lewisa Carolla Alicja w Krainie Czarów i Po drugiej stronie lustra, inspirację dla niego stanowi również film Tima Burtona Alice in Wonderland. Muzyka natomiast powstała dzięki pierwszemu od wielu lat w Szczecinie i jednemu z nielicznych w Polsce zamówieniu kompozytorskiemu, które przyjął Przemysław Zych.


Projket powstaje dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kolekcje – priorytet Zamówienia kompozytorskie, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia