ENG
A A A
 styczeń 2019 

Lublin/XIV SOFT „Kontestacje”: Paweł Grala „Matryca”

27 kwietnia 2018 | godz. 19:00 | Lublin: Sala Widowiskowa, Inkubator Medialno-Artystyczny, ul. Radziszewskiego 16.

Fundacja tanTHEO oraz Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” zapraszają na XIIV Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje”, w  ramach którego Paweł Grala pokaże spektakl Matryca.

 

Paweł Grala o spektaklu:

Spektakl Matryca ma za zadanie uchwycić to, co w moim odczuciu wiąże się z formą odbicia, powieleniem, powtarzalnością wzoru czy schematu, jak również ograniczeń, związanych z przynależnością do struktury. Zależało mi na przeniesieniu własnej refleksji, której poddałem owe tematy (czerpiąc inspiracje ze sztuki, architektury oraz nauk socjologicznych), na język artystyczny i oddaniu jej w działaniu scenicznym.

Siedlce: Scena dla tańca 2018/„Sideways Rain Tournée”: Guilherme Botelho i polscy tancerze „Sideways Rain”

27 kwietnia 2018 | godz. 19:00 | Siedlce: Centrum Kultury i Sztuki, ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 31

Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach zaprasza na pokaz nowej wersji spektaklu Guilherme’a Botelho Sideways Rain z udziałem polskich tancerzy/performerów. Inicjatorem projektu artystycznej wymiany pomiędzy szwajcarskim zespołem Alias a polskimi tancerzami jest Fundacja Ciało/Umysł i zespół Alias. Premiera odbyła się podczas XV Festiwalu Ciało/Umysł. Dzieło Guilherme’a Botelho z 2010 roku zostało zaadaptowane na Festiwalu Ciało/Umysł w 2016 roku w Warszawie z udziałem polskich tancerzy. Prezentacja odbywa się w ramach polskiego tournée spektaklu, obejmującego pokazy w Białymstoku, Siedlcach, Lublinie i Kielcach.

 

Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2018: Lubelski Teatr Tańca „Ostatnie solo K.”

27 kwietnia 2018 | godz. 19:00 | Lublin: Sala Czarna Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12.

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca 2018 Lubelski Teatr Tańca zaprasza na spektakl Ostatnie solo K. w choreografii Ryszarda Kalinowskiego.

 

O spektaklu:

Tańcząc idziesz uparcie do przodu (ta…), patrzysz przed siebie i myślisz tylko o tym, co będzie jutro (znowu?). Ale jednocześnie nie daje ci spokoju, uwiera cię i wciąż natrętnie powraca myśl: gdybym wtedy… (co?) Sięgasz pamięcią wstecz, odtwarzasz w głowie sekwencję zdarzeń i przyglądasz się człowiekowi, którym byłeś (a teraz nie jesteś?) Przewijasz taśmę po raz kolejny i dochodzisz do wniosku… (no właśnie?!), że nie jest tak źle, chyba (o matko…).

 

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia