ENG
A A A
 styczeń 2019 

Białystok/XV Festiwal „Kalejdoskop”: Piotrowska & Chitruszko & Piotrowska „Kompozycja_trzecia rzeczywistość”

27 kwietnia 2018 | godz. 20:30 | Białystok: Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, ul. Sienkiewicza 14.

W ramach  XV jubileuszowej edycji Festiwalu „Kalejdoskop” Podlaskie Stowarzyszenie Tańca zaprasza na prapremierę kompozycja_trzecia rzeczywistość Anny Piotrowskiej i Joanny Chitruszko z akomaniamentem Aleksandry Piotrowskiej.Poszukiwania do spektaklu kompozycja_trzecia rzeczywistość obejmują temat ciała instalacji, w stanach gęstości i zawieszeń, wydobywając kompozycję wyobrażeń w zmieniających się żywych obrazach. Intrygująca wydaje się postać artysty Hansa Bellmera,  ekscentrycznego samotnika z oryginalną fantazją, który zafascynowany był m.in. surrealizmem. Urodzony w Katowicach w 1902 roku niemiecki malarz, rzeźbiarz i grafik, Hans Bellmer, znany jest głównie z serii rzeźbiarskich instalacji Lalka – fascynujących lalkowych kompozycji.

Lublin/XIV SOFT „Kontestacje”: Ilona Gumowska „Moira”

27 kwietnia 2018 | godz. 21:30 | Lublin: Sala Widowiskowa, Inkubator Medialno-Artystyczny, ul. Radziszewskiego 16.

Fundacja tanTHEO oraz Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” zapraszają na XIIV Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje”, w  ramach którego Ilona Gumowska pokaże spektakl Moira.

 

O spektaklu:

W mitologii greckiej Moira jest wcieleniem przeznaczenia, kontrolującym nić życia każdego śmiertelnika od momentu narodzin aż do śmierci. Niczym sieć pajęczą tka losy ludzi, decydując nie tylko o długości ich życia ale również o spotykającym ich szczęściu i cierpieniu. Jest potęgą działającą równolegle z bogami, a bogowie i ludzie są jej podlegli. Chociaż świat jest zdominowany przez boską moc nadawaną ludziom w różny sposób, czeka na nich jedynie „ciemność”. Najbardziej bowiem pewną rzeczą w życiu człowieka jest to, że prędzej czy później spotka go śmierć. Pozostaje jednak pytanie, czy ludzka istota może wpłynąć na z góry zapisany bieg wydarzeń i sama decydować o przeznaczeniu, tkając swój los wedle własnego zamysłu.

 

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia