ENG
A A A
 luty 2019 

Katowice: IV Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Dydaktyczna „Taniec, rytm, muzyka w nauce i praktyce”

27 stycznia 2018 - 28 stycznia 2018 | Bytom: Opera Śląska, ul. Moniuszki 21-23

Akademia Wychowania Fizycznego  im. J. Kukuczki w Katowicach, Katedra Sportów Indywidualnych Zakład Gimnastyki, Tańca i Fitnessu, oraz Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa  im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu zapraszają na IV Międzynarodową Konferencję Naukowo-Dydaktyczną „Taniec, rytm, muzyka w nauce i praktyce”.

 

Do pobrania:

Lista wystąpień konferencyjnych

 

Konferencja towarzyszy X Międzynarodowemu Konkursowi Choreograficznemu Uczniów Szkół Baletowych, który odbywa się w Operze Śląskiej w dniach 25-28 stycznia 2018.

O konkursie

 

Kielce/Zamówienia choreograficzne 2017: Kielecki Teatr Tańca: „Zobacz Jazz: Hymn of Life & Golden Ages”

28 stycznia 2018 | godz. 18:00 | Kielce: Kielecki Teatr Tańca, Plac Moniuszki 2B.

Zobacz Jazz  Kieleckiego Teatru Tańca to wyjątkowa podróż w głąb kultury tańca jazzowego, jego barwnej historii oraz różnorodnych odmian, które po dziś odkrywamy na nowo. Na spektakl składają się dwie kompozycje choreograficzne:  Hymn of Life stworzony przez Jeana Claude’a Marginale /Mister Dynamite/ oraz Golden Ages stworzony przez Jeana Charlesa Zambo /JoYsS/.

Warszawa: Teatr Wielki – Polski Balet Narodowy „Pupa” – chor. Anna Hop

28 stycznia 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Teatr Wielki – Opera Narodowa: Sala Młynarskiego, Plac Teatralny 1

Teatr Wielki – Opera Narodowa i Polski Balet Narodowy zapraszają na balet w jednym akcie Pupa w choreografii Anny Hop. Autor muzyki Stanisław Syrewicz i Anna Hop ujawniają inspirację gombrowiczowską groteską. Oboje pragną przełożyć elementy symboliki pisarza na język muzyczny i wizualny. W naszych codziennych relacjach z ludźmi przybieramy szereg póz, odgrywamy rozmaite role, stając się aktorami w teatrze życia. Czasami nawet reżyserujemy rzeczywistość lub przyjmujemy wyznaczone dla nas pozycje. Gombrowiczowska „gęba” czy „pupa” to właśnie symbole społecznych zależności, w które wchodzimy często zupełnie nieświadomie. Zaczerpnięty z Ferdydurke tytuł baletu pokazuje żywotność tych póz i etykiet.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia