ENG
A A A
 lipiec 2019 

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie: „Basiu, zatańczymy...” – wystawa fotograficzna

30 października 2018 - 30 listopada 2018 | Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na wystawę fotograficzną Basiu, zatańczymy..., przygotowaną z okazji stulecia Związku Artystów Scen Polskich. Wystawa poświęcona będzie jednej z najważniejszych par polskiego baletu XX wieku: Barbarze Bittnerówny i Witoldowi Grucy. Tylko podczas wernisażu zaprezentowana zostanie specjalna, multimedialna część ekspozycji.

 

Wstęp wolny

Bydgoszcz/Myśl w ruchu 2018/Ogólnopolski Festiwal Tańca Osób Niepełnosprawnych: „Taniec-mój sprawny świat” – pokaz finałowy

28 listopada 2018 | godz. 11:30 | Bydgoszcz: Miejskie Centrum Kultury, ul. Karola Marcinkowskiego 12/14

Pomorsko-Kujawski Klub Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Łuczniczka” w partnerstwie z Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabowidzącej i Niewidomej im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy zaprasza na Ogólnopolski Festiwal Tańca Osób Niepełnosprawnych, w ramach którego odbędzie się pokaz Taniec – mój sprawny świat. Pokaz taneczny jest podsumowanie projektu, w którym brały udział osoby słabo widzące i niewidome. Uczniowie poznali różne style tańca (taniec nowoczesny, standardowy, współczesny, improwizacje taneczne. Uczestnicywyjeżdżali również na spektakle taneczne organizowane na wielkich scenach. Podczas festiwalu będą mieli szanse zaprezentować umiejętności, które nabyli podczas zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów tańca nowoczesnego oraz standardowego.

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018/„Taniec w bibliotece – la Danza i el Baile”: Małgorzata Matuszewska „Literackie inspiracje w tańcu – Carmen” – wykład performatywny

28 listopada 2018 | godz. 17:00 | Warszawa: Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 26 Kulturoteka Błękitna ul. Błękitna 32 (Wawer)

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 26 Kulturoteka w Wawrze zapraszają na wykład performatywny „Literackie inspiracje w tańcu – Carmen” w ramach projektu Taniec w bibliotece - la Danza i el Baile. Spotkanie poprowadzi inicjatorka projektu Małgorzata Matuszewska.

 

Pierwowzorem literackim słynnej opery Georgesa Bizeta pt. Carmen było opowiadanie francuskiego pisarza Prospera Merimméego. Oba dzieła zapoczątkowały istną lawinę artystycznych interpretacji w świecie sztuki opery, tańca i filmu. Oprócz tytułowej Carmen Prospera Merimméego, zostaną zaprezentowane książki: autobiografia Ja, Maja Plisiecka oraz Rękopis znaleziony w teatrze - Akcja choreograficzna według Jana Potockiego, jej teksty i konteksty Rafała Augustyna.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia