ENG
A A A
 sierpień 2019 

Sopot/20 lat działalności Sopockiego Teatru Tańca „!CELEBRACJA!”: Dzień Otwarty STT

29 listopada 2018 | godz. 10:00 | Sopot: Teatr na Plaży, Aleja Mamuszki 2

Sopocki Teatr Tańca z okazji 20-lecia swojej działalności zaprasza na Dzień Otwarty STT, w ramach którego będzie można wziąć udział w profesjonalnej lekcji otwartej z tancerzami zespołu oraz obejrzeć próbę otwartą spektaklu Ostatnie piętro w reżyserii Joanny Czajkowskiej. Obowiązują zapisy.

Warszawa/Nowy Teatr: „Ciało w działaniu” – warsztaty choreograficzne dla szkół z Marią Stokłosą

29 listopada 2018 | godz. 10:00 | Warszawa: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16

Nowy Teatr w Warszawie zaprasza dzieci w wieku 9-12 na grupowe warsztaty z pracy z ciałem i choreografią, które poprowadzi Maria Stokłosa. Celem warsztatu jest zainteresowanie młodych uczestników pracą z ciałem i choreografią. Taniec posłuży jako przewodnik w poznaniu swojego ciała oraz będzie okazją do zabawy w grupie. Zajęcia składają się z improwizacji ruchowych, gier choreograficznych, ćwiczeń na wyostrzenie zmysłów.

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018/„Taniec w bibliotece – la Danza i el Baile”: „Dlaczego warto czytać o tańcu?” – spotkanie z Hanną Raszewską-Kursą

29 listopada 2018 | godz. 17:30 | Warszawa: Instytut Muzyki i Tańca, ul. Fredry 8, czytelnia, piętro II, w godz. 17.30-18.30.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie oraz Instytyt Muzyki i Tańca zapraszają na spotkanie z Hanną Raszewską-Kursą, które odbędzie się w ramach projektu Taniec w bibliotece – la Danza i el Baile. Jego inicjatorką i autorką jest Małgorzata Matuszewska z Teatru Tańca NTF.

 

O spotkaniu: Taniec widziany od strony pióra i klawiatury, o tym, czego w dwóch słowach ująć się nie da i o tym, co bez książek zostałoby zapomniane. Wśród omawianych tytułów znajdą się m.in. Polskie artystki awangardy tanecznej. Historie i rekonstrukcje pod redakcją Joanny Szymajdy,  Powrót (do) przyszłości pod redakcją Mateusza Szymanówki i Katarzyny Koślacz Teoria tańca w polskiej praktyce autorstwa Hanny Raszewskiej-Kursy oraz jedna z najświeższych pozycji na rynku wydawniczym: Taniec w Warszawie – społeczeństwo, edukacja, kultura. Wydawnictwo pokonferencyjne Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018.

 

Podczas spotkania istnieje możliwość zakupu publikacji autorstwa Hanny Raszewskiej-Kursy.

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia