ENG
A A A
 styczeń 2019 

Łódź/Międzynarodowy Dzień Tańca 2018: Gala baletowa. Od romantyzmu do współczesności” - Premiera

29 kwietnia 2018 | godz. 18:00 | Łódź: Teatr Wielki, Plac Dąbrowskiego. | Premiera

Od pół wieku Teatr Wielki w Łodzi co dwa lata organizuje Łódzkie Spotkania Baletowe. Kolejna edycja dopiero za rok, więc z myślą o wielbicielach sztuki baletowej tancerze łódzkiej sceny przygotowują specjalne wydarzenie. Z okazji Światowego Dnia Tańca artyści Teatru Wielkiego w Łodzi zapraszają na Galę baletową. Od romantyzmu do współczesności.

 

– W 2018 roku przypada dwusetna rocznica urodzin wielkiego choreografa Mariusa Petipy i aby oddać hołd  jego osobie, przygotowane zostały fragmenty klasycznych spektakli baletowych, których na co dzień nie mamy możliwości zbyt często oglądać.  W części pierwszej naszego  wieczoru zobaczymy słynne sceny baletowe ze spektakli  Jezioro Łabędzie, Don KichotEsmeralda, Płomień Paryża i Korsarz, przeplatane popisami solowymi wykonywanymi zarówno przez naszych tancerzy, jak i młodych adeptów łódzkiej szkoły baletowej. A wszystko to w oprawie scenograficznej nawiązującej  do oryginału – mówi Wojciech Domagała, kierownik baletu Teatru Wielkiego w Łodzi.

Bytom/Międzynarodowy Dzień Tańca 2018 na Śląsku: XI „Gala baletowa”

29 kwietnia 2018 | godz. 18:00 | Bytom: Duża Scena Opery Śląskiej, ul. Moniuszki 21-23.

Jedenaście lat temu, z inicjatywy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu, przy współpracy dyrektorów tanecznych ośrodków kulturalnych na Śląsku, zrodził się pomysł organizowania cyklicznej imprezy z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, podczas której będą mogli spotkać się wszyscy pasjonaci tańca, zarówno artyści i wykonawcy, jak i widzowie, darzący tę sztukę szczególną sympatią. Program każdej gali tradycyjnie składa się jednak z prezentacji fragmentów najnowszego repertuaru tanecznego i baletowego śląskich ośrodków tanecznych, czyli Opery Śląskiej w Bytomiu, Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, Teatru Rozrywki w Chorzowie oraz Zespołu Teatru Tańca „ROZBARK”.

 

Poznań/Międzynarodowy Dzień Tańca 2018: Polski Teatr Tańca „Gorycz” – chor. Kaya Kołodziejczyk

29 kwietnia 2018 | godz. 18:00 | Poznań: Studio Polskiego Teatru Tańca, ul. Kozia 4.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca 2018 Polski Teatr tańca zaprasza na prezentację spektaklu Gorycz Polskiego Teatru Tańca w choreografii Kai Kołodziejczyk. Gorycz ma wiele odcieni. Autorka spektaklu przygląda się różnym obszarom jej doświadczenia – zmysłowego, egzystencjalnego, metafizycznego. Gorycz kryje się w smaku rdzy, w upojeniu absyntem,  w słodko-gorzkim  uczuciu miłości. Jest w oczyszczającym zielu piołunu, które odczynia złe uroki. Doznanie goryczy odnalezione w tradycji literackiej  i folklorystycznej – w poezji Mickiewicza i Berezina oraz w ludowych obrzędach  Dziadów i Zielonych Świątek – splata się z ucieleśnionym doświadczeniem śpiewu otwartym, pełnym głosem.

 

Pokaz spektaklu odbywa się w ramach akcji „Poznań za pół ceny”. Bilety w okazyjnej cenie (bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 10 zł) można kupować na www.bilety24.pl oraz rezerwować pod adresem impresariat@ptt-poznan.pl.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia