ENG
A A A
 styczeń 2019 

Kielce/Scena dla tańca 2018/„Sideways Rain Tournée”: Guilherme Botelho i polscy tancerze „Sideways Rain”

29 kwietnia 2018 | godz. 19:00 | Kielce: Kielecki Teatr Tańca, Plac Moniuszki 2B

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na pokaz nowej wersji spektaklu Guilherme’a Botelho Sideways Rain z udziałem polskich tancerzy/performerów. Inicjatorem projektu artystycznej wymiany pomiędzy szwajcarskim zespołem Alias a polskimi tancerzami jest Fundacja Ciało/Umysł i zespół Alias. Premiera odbyła się podczas XV Festiwalu Ciało/Umysł. Dzieło Guilherme’a Botelho z 2010 roku zostało zaadaptowane na Festiwalu Ciało/Umysł w 2016 roku w Warszawie z udziałem polskich tancerzy. Prezentacja odbywa się w ramach polskiego tournée spektaklu, obejmującego pokazy w Białymstoku, Siedlcach, Lublinie i Kielcach.

Warszawa: Międzynarodowy Dzień Tańca 2018 w Instytucie Teatralnym

29 kwietnia 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 2.

Fundacja Sztuki Tańca oraz Instytut Teatralny zapraszają na obchody Międzynarodowego Dnia Tańca 2018.  Program wieczoru obejmuje filmową prezentację fragmentu choreografii Jacka Przybyłowicza, panel dyskusyjny o fenomenie choreografii, a przede wszystkim pokazy taneczne – tak zapowiada się Międzynarodowy Dzień Tańca w Instytucie Teatralnym. Wśród zaproszonych gości między innymi Jacek Przybyłowicz, Anna Hop, Bartosz Zyśk i Zofia Tomczyk Dyskusję poprowadzi Bożena Kociołkowska, orędzie wygłosi Jacek Przybyłowicz, a wystąpią uczestnicy konkursów tańca współczesnego.

 

 

Białystok/XV Festiwal „Kalejdoskop”: Krakowski Teatr Tańca „Singulare Tantum” – chor. Paweł Łyskawa, Eryk Makohon, Katarzyna Pawłowska

29 kwietnia 2018 | godz. 19:00 | Białystok: Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza Wydział Sztuki Lalkarskiej, ul. Sienkiewicza 14

W ramach  XV jubileuszowej edycji Festiwalu „Kalejdoskop” Podlaskie Stowarzyszenie Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Singulare tantum Krakowskiego Teatru Tańca. Przedstawienie powstało w twórczym dialogu pomiędzy choreograficznym kolektywem (Eryk Makohon, Katarzyna Pawłowska, Paweł Łyskawa), a turecką choreografką i krytyczką tańca Ayrin Ersöz, zaproszoną do współpracy w ramach programu Rezydencja/Premiera Gdańskiego Festiwalu Tańca (2017). Spotkanie trójki artystów z widownią staje się punktem wyjścia do zbudowania siedmiu przenikających się obrazów. Doświadczenie pojedynczości w zbiorowości staje się wspólnym przeżyciem aktorów i widzów.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia