ENG
A A A
 styczeń 2019 

Warszawa/ Program performatywny wystawy „Inne tańce”: Joanna Leśnierowska „blur”

29 kwietnia 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski Laboratorium, Sala im. Wojciecha Krukowskiego.

Niewyraźne płaszczyzny, zamazane kontury, mgliste wizerunki, bezkształtne motywy, nieokreślone stany między wyobrażeniem a rozpadem, chaotyczne akumulacje, nieustanny nadmiar ważnych i nieważnych detali, rozproszone wizje. To hasła wywoławcze choreografii Joanny Leśnierowskiej blur wykonywanej przez Aleksandrę Borys. Czy ruch tancerki musi być precyzyjny i ostry? Czy trzeba domykać znaczenia? W sztukach wizualnych i fotografii efekt rozmycia jest bardzo popularny od czasu słynnych obrazów Gerharda Richtera, który ich fotorealizm zaburzał, pozbawiając je ostrości. Nieostrość zaś wywołuje zazwyczaj u widza chęć zmrużenia oczu.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia