ENG
A A A
 maj 2019 

Warszawa/Teatr Wielki – Opera Narodowa: „Śpiąca królewna” – chor. Jurij Grigorowicz

28 maja 2019 - 31 maja 2019 | godz. 18:00 | Teatr Wielki - Opera Narodowa | 00-950 Warszawa

Tak musiały wyglądać sławne w całej Europie widowiska baletowe w cesarskim Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu. Przepych scenografii, wspaniali soliści i wielki zespół baletowy, bogactwo form tanecznych i przepiękna muzyka baletowa Piotra Czajkowskiego. Wszystko to wyczarował na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej wielki rosyjski choreograf Jurij Grigorowicz w oprawie plastycznej dwójki światowej sławy włoskich scenografów.

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie: Karolina Kroczak „Oddaj ciężar” – warsztat tańca współczesnego/partnering

29 maja 2019 | godz. 08:30 | Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12, w godz. 8.30-11.30

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie w dniach 27-31 maja zaprasza na warsztaty Oddaj ciężar, które poprowadzi Karolina Kroczak. Zajęcia poświęcone będą partnerowaniu – jako technice tańca współczesnego, ale też jako językowi pracy twórczej i drodze rozwoju motorycznego tancerza.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny (liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń; wymogiem koniecznym jest obecność podczas wszystkich 5 dni warsztatów, łącznie z lekcją pokazową 31 maja w godz. 12.00-13.00, otwartą dla publiczności). Zaproszenie skierowane jest zarówno do zawodowych tancerzy, jak i do amatorów.

Zgłoszenia: tutaj

Kraków/Polska Sieć Tańca 2019: Anna Piotrowska „fascynat odśrodkowy_dwatrzycztery”

29 maja 2019 | godz. 19:00 | Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

Polska Sieć Tańca to pierwsza, sformalizowana sieć centrów wspierających sztukę tańca, opierająca się na współpracy dwunastu ośrodków w całej Polsce. W jej ramach w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie zostanie pokazany spektakl fascynat odśrodkowy_dwatrzycztery w choreografii i reżyserii Anny Piotrowskiej. Jest to tryptyk, składający się ze spektakli: ce_real mothers (Anna Piotrowska, Małgorzata Piotrowska), kompozycja_trzecia rzeczywistość (Joanna Chitruszko, Anna Piotrowska, gitara basowa: Aleksandra Piotrowska) oraz ziemia niczyja (Anna Piotrowska, Kamil Bończyk, Alexey Torgunakov, beatboxing: Dominik „Domix” Franusik; scenografia: Adam Królikowski).

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia