ENG
A A A
 czerwiec 2018 

Warszawa/Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski: Wystawa zbiorowa „Inne tańce”

28 kwietnia 2018 - 23 września 2018 | Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2.

Inne tańce to wystawa zbiorowa o jednym z najważniejszych zjawisk nowej sztuki w Polsce ostatnich lat: o śmiałych eksperymentach twórców tańca, teatru, performansu, sztuk wizualnych oraz muzyki eksperymentalnej, które ułożyły się w fenomen określany jako zwrot performatywny. Zostaną  na niej zaprezentowaneprace ponad dwudziestu artystek i artystów, m.in. Chóru Kobiet, Krzysztofa Garbaczewskiego, Anety Grzeszykowskiej, Komuny//Warszawa, Konrada Smoleńskiego, Aleksandry Wasilkowskiej, Wojtka Ziemilskiego i Marty Ziółek.

Legnica: Aneta Zwierzyńska i Farid Herrera - intensywne warsztaty

27 czerwca 2018 - 1 lipca 2018 | godz. 12:00 | Legnica: Teatr AVATAR, ul. Św. Piotra 14

Warsztaty będą kulminacją okolo 15 – letnich poszukiwań ruchowych artystów łączących ich praktykę i wiedzę z zakresu rożnych dyscyplin ruchu. Jako wszeschstronnie wykształceni pasjonaci ruchu, w trakcie warsztatów będą dzielić się doświadczeniami, które pomogły im stworzyć ciała, będące w stanie przyswoić różne jakości ruchowe. Zajęcia skierowane są dla wszystkich pasjonatów ruchu, dla osob zainteresownych pracą nad koneksją z ciałem i rozwijaniem świadomości ciała. Z treśći warsztatów będą mogli skorzystać: profesjonalni tancerze jak i amatorzy, aktorzy, pasjonaci sztuk walki; jogi; parkour; freerunning, kuglarze, akrobaci nauczyciele tańca oraz osoby dopiero rozpoczynające przygodę z ruchem. W trakcie warsztatów będzie obowiązywał podział na poziom zaawansowania:
- osoby początkujące

- osoby średniozaawansowane oraz profesjonaliści

 

Kontakt:
Więcej informacji na temat warsztatów: 
e-mail: modeloaneta@gmail.com

z dopiskiem ,,Movement Workshop- POLAND”

 

Warszawa: Scena Tańca Studio 2018 – odsłona II: „Osiem stopni wtajemniczenia w taniec”/cz. 2: Eksploracja i Ekspresja

28 czerwca 2018 - 30 czerwca 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Teatr Studio, pl. Defilad 1.

Druga odsłona I edycji projektu Scena Tańca Studio 2018, realizowanego przez Teatr Studio oraz Instytut Muzyki i Tańca przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbędzie się w dniach 28-30 czerwca 2018 roku. Druga odsłona programu kuratorskiego Włodzimierza Kaczkowskiego Osiem stopni wtajemniczenia w taniec, który potrwa do sierpnia, poświęcona będzie tematom: Eksploracja i Ekspresja. W programie znajdą się: duże spektakle zespołowe (Niech żywi grzebią umarłych Polskiego Teatru Tańca oraz Usłyszeć taniec Agencji Artystycznej Mateusz Wójcik), spektakl plenerowy Czy to_nie_my? Zespołu B’cause, dwa performanse zrealizowane w ramach „SOLO PROJEKT PLUS 2018” – programu rezydencyjnego Art Stations Foundation (Populuxe Wojtka Grudzińskiego i GOO Ewy Dziarnowskiej) oraz performanse: More Ramony Nagabczyńskiej i National Affairs Izy Szostak.

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia